Please use the feature below to view candidates on your ballot. All candidates were invited to submit a profile for the voter guide.

All Candidates

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Wayne Abele, Sr. (Rep)
    2. J.E. (Bucky) Absher (Dem)
      candidate for Ashe County Sheriff
    3. Allan Adams (Rep)
    4. Alma Adams (Dem)
    5. DD Adams (Dem)
    6. Glenn B. Adams (Dem)
    7. Jay Adams (Rep)
    8. Melissa Holland Adams (Rep)
    9. Pat Adams (Dem)
    10. Stefanie Adams (Dem)
    11. Stephen (Steve Leader) Adams (Una)
      candidate for Moore County Sheriff
    12. Vickie Adamson (Dem)
    13. Gale Adcock (Dem)
    14. John B. Adcock (Rep)
    15. John Ager (Dem)
    16. Mark Akinosho (Dem)
    17. Alex Albright (Dem)
    18. Dennis Aldridge (Rep)
    19. Jen Alexander (Dem)
    20. John Alexander (Rep)
    21. Kelly Alexander (Dem)
    22. Ted Alexander (Rep)
    23. Brad Allen (Dem)
    24. David L. Allen (Rep)
    25. Jeff B. Allen (Dem)
    26. Rhonda Allen (Rep)
    27. Travis Allen (N)
    28. Roger W. Allison (Rep)
    29. Richard Allsbrook (Rep)
    30. Zachary D. Almond (Rep)
    31. Skip Alston (Dem)
    32. Keenen Altic (Grn)
    33. James (Jim) Floyd Ammons Jr. (Una)
    34. W D Anderson (Dem)
    35. Sandy Andrews (Rep)
    36. Christopher (Chris) Anglin (Rep)
      candidate for N.C. Supreme Court
    37. Larry L. Archie (Dem)
    38. George Archuleta (N)
    39. Scott Arnold (Rep)
    40. Dean Arp (Rep)
    41. John S. Arrowood (Dem)
    42. Valerie Mitchell Asbell (Dem)
    43. Carolyn Ashburn (Dem)
    44. Sonya Thomas Ashe (N)
    45. Michael Ashworth (N)
    46. Greg Atkins (Dem)
    47. Clee Atkinson (Dem)
    48. Leslie T. Atkinson (Dem)
    49. Jill Austin (Dem)
    50. Kevin L. Auten (Rep)
      candidate for Rowan County Sheriff
    51. John Autry (Dem)
    52. Joan S. Avery (N)
    53. Paula Swepson Avery (Dem)
    54. Marilyn Avila (Rep)
    55. April Philyaw Aycock (Rep)
    56. David W. Aycock (Rep)
    57. Whitney (Sissy) Aydlett (N)
    58. Joe R. Ayers (Rep)
  2. B
    1. Dennis L. Babb (Rep)
    2. Tal Baggett (Dem)
    3. Bill Baggs (Rep)
    4. Ken Bagnal (Rep)
    5. Kris D. Bailey (Rep)
    6. Tom Bailey (Lib)
    7. Carolyn Bair (Rep)
    8. Bertadean Williams Baker (Dem)
    9. Gerald M. Baker (Dem)
      candidate for Wake County Sheriff
    10. Ginger A. Baker (Dem)
    11. Marilynn Baker (Dem)
    12. Cynthia Ball (Dem)
    13. Michelle Creech Ball (Rep)
    14. Deanna Ballard (Rep)
    15. Brooketah C Banks (Dem)
    16. D. Gary Banks (Rep)
      candidate for Yancey County Sheriff
    17. Jason A. Banks (N)
    18. Seth Banks (Rep)
    19. Mike Barbee (Rep)
    20. Coleman D Barbour (N)
    21. Jason S. Barbour (N)
    22. Jeffrey R. (Jeff) Barger (Dem)
    23. Deborah L. Barker (Dem)
    24. Wes W. Barkley (Rep)
    25. Greg Barksdale (N)
    26. Pam W Barlow (Rep)
    27. BJ Barnes (Rep)
    28. Johnny Barnes (Dem)
    29. Kitty Barnes (Rep)
    30. Lisa Stone Barnes (Rep)
    31. Leslie H. Barnette (N)
    32. Tim Barnsback (Dem)
    33. Robert Barr (Rep)
    34. Shawan M. Barr (N)
    35. Tim Barrett (Rep)
    36. Tamara Barringer (Rep)
    37. Houston Barrow (Lib)
    38. Missy Baskervill (Rep)
    39. Josh Bass (N)
    40. Bruce Basson (Lib)
    41. Sydney Batch (Dem)
    42. Ervin Bateman (Dem)
    43. Fred Battaglia Jr. (Dem)
    44. Alissa Batts (Rep)
    45. Leisa Edwards Batts (Dem)
    46. Charlie Baxley (Rep)
    47. Dawn Baxton (Dem)
    48. BJ Bayne (Dem)
      candidate for Polk County Sheriff
    49. Ernestine (Byrd) Bazemore (Dem)
    50. Ronnie Beale (Dem)
    51. Bill Beam (Rep)
    52. Wayne Beam (N)
    53. Sandra (Sandy) Beaman (Dem)
    54. Chaz Beasley (Dem)
    55. Nelson Beaulieu (Dem)
    56. Charles Becker (Rep)
    57. Ted Beddingfield (N)
    58. Jamezetta Bedford (Dem)
    59. George A. Bedsworth (Dem)
    60. Haley Edwards Beech (N)
    61. Matt Beickert (Rep)
    62. Paul Beiler (Rep)
    63. Sally Truitt Belangia (Dem)
    64. Fred Belfied, Jr. (Dem)
    65. Mary G. Belk (Dem)
    66. George Bell (Rep)
    67. John Bell (Rep)
    68. Locke Bell (Rep)
    69. Ted Bell (Rep)
    70. Melissa D. Benfield (Dem)
    71. Michael Benfield (Rep)
    72. Linda Bennett (Dem)
    73. Marilynn Bennett (Dem)
    74. Tawanda (Gonzalez) Bennett (N)
    75. Vivian Bennett (Dem)
    76. Jennifer Benson (Dem)
    77. Gerald (Jerry) Benton (Rep)
    78. Tim Benton (Dem)
    79. Philip E. (Phil) Berger (Rep)
    80. Bruce Berry (Rep)
    81. Dan Besse (Dem)
    82. Desiree Best (Dem)
    83. Roland Best (Dem)
    84. Clifidean Foster Bethea (N)
    85. Steve Bibey (Rep)
    86. Ethan Bickley (Lib)
    87. Brian Biggs (N)
    88. Michael Bilbro (N)
    89. Regina C. Billings (Rep)
    90. Clarence Birkhead (Dem)
      candidate for Durham County Sheriff
    91. Dan Bishop (Rep)
    92. Chris Bissette (N)
    93. Steve Bizzell (Rep)
    94. MaryAnn E. Black (Dem)
    95. Richard C. Blackburn (Dem)
    96. Bill Blackman (Rep)
    97. Tracy Blackmon (Dem)
    98. David Blackwelder (Rep)
    99. Cindy Blackwell (Rep)
    100. Hugh Blackwell (Rep)
    101. Laura Blackwell (N)
    102. Charles Blackwood (Dem)
      candidate for Orange County Sheriff
    103. Sabrina Blain (Dem)
    104. Tommy A. Blake (N)
    105. James V. Blakley (Rep)
    106. Lisa F. Blalock (Dem)
    107. Thomas E. (Tom) Blanton (Dem)
    108. Karen Blevins (Dem)
    109. Susan Moore Blizzard (Dem)
    110. Matthew Block (Dem)
    111. Dan Blue (Dem)
    112. David Blust (Rep)
    113. Brian Bock (Rep)
    114. Randy Clay Boger (Rep)
    115. Juanita Boger-Allen (Dem)
    116. Lawrence Bolen (N)
    117. Jamie Boles (Rep)
    118. Lucy Marino Bond (Dem)
    119. Chrelle Booker (Dem)
    120. Frances Boomer (N)
    121. Marion M. Boone (Rep)
    122. Nicole J. Boone (Dem)
    123. Sean Boone (Rep)
    124. Ed Booth (Dem)
    125. Michael Booth (Dem)
    126. Norm Bossert (Dem)
    127. Kim Bost (Dem)
    128. Tavares Bostic (Dem)
    129. Gregory S. Boston (Una)
    130. Donald C. Boswell (Dem)
    131. Megan M. Bottelli (N)
    132. Amy Bottomley (Rep)
    133. Tiffany Riggs Bounds (N)
    134. Richard L. Bovard (N)
    135. Ryan Bowden (N)
    136. Willie W. Bowden Sr. (Dem)
    137. Sandra K. Bowen (Rep)
    138. Holly Bowick (Rep)
    139. Chris Bowman (Dem)
    140. Ricky Bowman (Rep)
    141. Beverly Page Boyette (N)
    142. Rob Boyette (Dem)
    143. Wayne S. Boyette (Dem)
    144. Peter Boykin (Rep)
    145. Bob Brackett (N)
    146. John R. Bradford III (Rep)
    147. Ann Brady (Dem)
    148. Chris Bragg (Rep)
    149. Curtis Rodney Brame (Dem)
      candidate for Vance County Sheriff
    150. Andrea Pace Bramer (Dem)
    151. Teresa Branch (N)
    152. Erica Standfield Brandon (Dem)
    153. Deborah Branson (N)
    154. David B. Brantley (Dem)
    155. Jeremy Brasch (Rep)
    156. Tony Braswell (Rep)
    157. Bill Brawley (Rep)
    158. Jim Bray (Rep)
    159. Rhyan Breen (N)
    160. Amanda Bregel (Dem)
    161. L. Neil Brendle (Rep)
    162. Steve Brenneis (Lib)
    163. Doug Bridges (Rep)
    164. Forrest Donald Bridges (Dem)
    165. Mitchell D. Bridges (Lib)
    166. C. William (Bill) Briggs (Rep)
    167. Sherry Hodge Bright (Rep)
    168. John Brindle (Rep)
    169. David C. Brinkley (Dem)
    170. Doug Brinson (Rep)
    171. William Brisson (Rep)
    172. Danny Earl Britt, Jr. (Rep)
    173. Jason Britt (Rep)
    174. Becky Brittain (N)
    175. Cecil Brockman (Dem)
    176. Mark Brody (Rep)
    177. Timothy Brooker (Rep)
    178. Alicia D. Brooks (Dem)
    179. Tyler Brooks (Rep)
    180. William (Bill) Brooks (Rep)
    181. Ricky Browder (N)
    182. Allen Brown (N)
    183. Chad Brown (Rep)
    184. Charlie Brown (Una)
    185. David Wilson Brown (Dem)
    186. Don Brown (Rep)
    187. George R. Brown (Rep)
    188. Hakeem Brown (Dem)
      candidate for Bladen County Sheriff
    189. Harry Brown (Rep)
    190. Kristi B. Brown (Rep)
    191. Larry Brown (Rep)
    192. Lisa Milligan Brown (Rep)
    193. Marilyn A. Brown (Rep)
    194. Tony G Brown (Rep)
    195. Dan Brummitt (Rep)
    196. Don M. Bryant (Dem)
    197. Dwayne Bryant (N)
    198. John Walter Bryant (Rep)
    199. Pat Bryant (N)
    200. Vernon J. Bryant (Dem)
    201. Steven A. Buccini (Dem)
    202. Aaron Foster Buchanan (Una)
    203. Ricky "Buck" Buchanan (Rep)
    204. Denny Bucher (Rep)
    205. Asa Buck (Rep)
    206. Joseph Moody (Joe) Buckner (Dem)
    207. Ted Budd (Rep)
    208. Joyce V. Buffaloe (Dem)
    209. Barbara Buie (N)
    210. Ricky Bullard (Dem)
    211. Arthur Bullock (Dem)
    212. Dana Bumgardner (Rep)
    213. Chris Bumgarner (N)
    214. Darin Bumgarner (Rep)
    215. Jean Harrell Bunch (N)
    216. David Bunn (Rep)
    217. B. Angelo Burch, Sr. (Rep)
    218. David J Burge (N)
    219. Fred Burgess Jr. (N)
    220. Jim Burgin (Rep)
    221. Barbara Hanes Burke (Dem)
    222. Angela Burleson (N)
    223. David Burnette (N)
    224. Beth Burns (Rep)
    225. Danny Burns (Dem)
    226. Gill Burroughs (N)
    227. Vanessa Burton (Dem)
    228. Zach Burton (N)
    229. Ben Bushyhead (Dem)
    230. Deb Butler (Dem)
    231. Freddie Butler (Dem)
    232. Sherry Edmonds Butler (Rep)
    233. G. K. Butterfield (Dem)
    234. Jean Farmer Butterfield (Dem)
    235. Steve Byers (Una)
      candidate for Clay County Sheriff
    236. David V. Byrd (Rep)
    237. Robert E. (Bob) Byrd (Dem)
    238. Tanya Byrd-Robinson (N)
  3. C
    1. Preston Cabe (Dem)
    2. Tommy Cabe (N)
    3. Carl (Guire) Cahoon (Dem)
      candidate for Hyde County Sheriff
    4. Matt Calabria (Dem)
    5. Robert (Robbie) Caldwell (Rep)
    6. Berlester Campbell (Dem)
    7. Darren E. Campbell (Rep)
    8. John Campbell (Dem)
    9. Nancy Campbell (Rep)
    10. Ray Campbell (Dem)
      candidate for Gates County Sheriff
    11. Gail Everett Cargile (N)
    12. Becky Carney (Dem)
    13. Bryan Carpenter (Una)
      candidate for Macon County Sheriff
    14. Carolyn B. Carpenter (N)
    15. Donna Lutz Carpenter (N)
    16. Jason Carpenter (Rep)
    17. Kimberly Carpenter (Dem)
    18. Clark (Chip) Carringer (Rep)
    19. Ashley Hicks Carroll (N)
    20. David Carroll (Rep)
    21. Roger Carroll (Dem)
    22. Bill Carter (Dem)
    23. Jerry Carter (Rep)
    24. Libby Carter (N)
    25. Steven J. Carter (Rep)
    26. Tracy Carter (Rep)
      candidate for Lee County Sheriff
    27. Katherine (Kathy) Cartwright (Dem)
    28. Richard Todd Carver (Rep)
    29. Dot R. Case (N)
    30. Roxie Cash (N)
    31. Kay Cashion (Dem)
    32. Wes Cashwell (Rep)
    33. Stacey Caskey (N)
    34. Joe Castro (Una)
    35. Eddie Cathey (Rep)
      candidate for Union County Sheriff
    36. Will Cathey (Rep)
    37. Daniel R. Caudill (Dem)
    38. Janice Cavenaugh (Rep)
    39. Darrell B. Cayton Jr (Dem)
    40. Ray Cerda (N)
    41. Bud Cesena (Rep)
    42. Kathryn Smith Chadwick (Rep)
    43. Gracie Wells Chamblee (Dem)
    44. Jeff Chance (Rep)
    45. Myra Chandler (Dem)
    46. Richard Chapman (Dem)
    47. Steve Chapman Jr. (N)
    48. Shelby S. Chase (Rep)
    49. Patricia Burnette Chastain (Dem)
    50. Jay J. Chaudhuri (Dem)
    51. John M. Check (Rep)
    52. Elworth (Boo) Cheek (Dem)
    53. Dot Cherry (N)
    54. Norman M. Cherry (N)
    55. Gary L. Childers (N)
    56. Mark Chilton (Dem)
    57. Keith Christensen (Una)
    58. Jennifer Christian (Una)
    59. Greg Christopher (Dem)
    60. Joel Churchwell (Dem)
    61. Mike Clampitt (Rep)
    62. Jimmy P. Clapp Jr. (N)
    63. Ben Clark (Dem)
    64. Bonnie Dawn Clark (Dem)
    65. Brooke Locklear Clark (Dem)
    66. Christy Clark (Dem)
    67. Damon Clark (N)
    68. Howard L. Clark III (Dem)
    69. Kenneth Clark (Dem)
      candidate for Bladen County Coroner
    70. Kim E. Clark (Dem)
    71. Lois Clark (Dem)
    72. Lori Goins Clark (Rep)
    73. Naomi Clark (N)
    74. Matthew P. Clements (Lib)
    75. Ashton Clemmons (Dem)
    76. James E. Clemmons Jr. (Dem)
    77. George G. Cleveland (Rep)
    78. T. Lynn Clodfelter (Rep)
    79. Alan Cloninger (Dem)
      candidate for Gaston County Sheriff
    80. Brent Cloninger (Rep)
    81. Ed Clontz (Dem)
    82. Amos McClorey (Dem)
    83. Elaine Myers Coats (Dem)
    84. Wayne Coats (Rep)
    85. Curtis A Cochran (Rep)
      candidate for Swain County Sheriff
    86. Doug Cody (Rep)
    87. Lynn Cody (Rep)
    88. Mark A. Cody (Dem)
    89. Tim Coffey (Dem)
    90. Latoya Coffield (Rep)
    91. Steven Cogburn (Dem)
    92. Leslie Cohen (Dem)
    93. Danny Colbert Jr. (Rep)
    94. Amy Cole (N)
    95. J. C. Cole (Dem)
    96. Carolyn Q. Coleman (Dem)
    97. Ernie Coleman (Rep)
    98. Linda Coleman (Dem)
    99. Kim Coley (Rep)
    100. Elgin Collier (N)
    101. Ken Collier (Rep)
    102. Kevin L. Collier (N)
    103. A. L. (Buddy) Collins (Rep)
    104. Allegra Katherine Collins (Dem)
    105. Craig Collins (Rep)
    106. Greg Collins (Dem)
    107. James (Slim) Collins (Rep)
      candidate for Yadkin County Coroner
    108. Kurt Collins (Rep)
    109. Stuart Andrew Collins (Cst)
    110. Jimmy Combs (Dem)
      candidate for Surry County Sheriff
    111. Steve Combs (N)
    112. Robin V. Comer (Rep)
    113. Roland Connelly (Rep)
    114. Debra Conrad (Rep)
    115. Justin Conrad (Rep)
    116. Sabrena Conrad (Dem)
    117. Brandy Cook (Rep)
    118. Janet Lynn Cook (Rep)
    119. J. M. (Marty) Cooke (Rep)
    120. Marcus Cooke (Rep)
    121. Matt Cooksey (N)
    122. Laquitta Green Cooper (Dem)
    123. Pell Cooper (Dem)
    124. Kevin Corbin (Rep)
    125. Robert E. Cordell (N)
    126. Jason K. Cornett (N)
    127. Robert Corriher (Grn)
    128. Patricia (Pat) Cotham (Dem)
    129. Barbara Council (N)
    130. Jeannette M. Council (Dem)
    131. Mary F. Covington (Rep)
    132. Aleta Cox (Rep)
    133. Danielle Cox (Rep)
    134. Ray Cox (Dem)
    135. Joe Craig (Una)
    136. Greg Cranford (Dem)
    137. Scott M. Cranford (Dem)
    138. Elizabeth H. Craver (Rep)
    139. Jim Crawford (Dem)
    140. Kelly L. Crawford (Rep)
    141. Mark Crawford (Rep)
    142. Dick Crews (Dem)
    143. Jeff Crisco (Rep)
      candidate for Stanly County Sheriff
    144. Michael K. Criscoe (Rep)
    145. Travis Critcher (Rep)
    146. Craig Croom (Dem)
    147. Melinda H. Crouch (Dem)
    148. John M. Crowe (N)
    149. Mark A. Crowe (Cst)
    150. Leah H. Crowley (Rep)
    151. April C. Crowson (Rep)
    152. Avery Michelle Crump (Dem)
    153. Robert (Dusty) Crump (Dem)
    154. G. Franklin Crumpler (Dem)
      candidate for Hoke County Coroner
    155. Robert (Rob) Crumpton (Rep)
    156. Lora Christine Cubbage (Dem)
    157. Mark T. Cummings (Dem)
    158. Carla Cunningham (Dem)
    159. Donald Cureton Jr. (Dem)
    160. Cheryl Harris Curtis (N)
    161. Keesha Curtis (Rep)
    162. Alan Cutler (Rep)
      candidate for Pender County Sheriff
    163. Todd Cutler (N)
    164. Stephanie Cyrus (N)
    165. John Czajkowski (Rep)
  4. D
    1. Jerry Daeke (Rep)
    2. Wade Dahlberg Jr. (Rep)
    3. Allison Dahle (Dem)
    4. Paula Dance (Dem)
      candidate for Pitt County Sheriff
    5. Vickie B. Daniel (Dem)
    6. Warren Daniel (Rep)
    7. JoAnne Daniels (Dem)
    8. Lisa F. Daniels (Rep)
    9. Dottie Darsie (N)
    10. J Mac Daughety (Rep)
    11. Ben David (Dem)
    12. Jon David (Rep)
    13. Daryl G. Davidson Sr. (Una)
    14. Jenny Davidson (Rep)
    15. Andrew W Davis (Rep)
    16. Billy Davis (Rep)
    17. Chris Davis (Rep)
    18. Danny E. Davis (Dem)
    19. Don Davis (Dem)
    20. Gary Davis Jr. (N)
    21. Jim Davis (Rep)
    22. Joey Davis (Rep)
    23. Jordan R. Davis (Rep)
    24. Josephine Kerr Davis (Dem)
    25. Justin N. Davis (N)
    26. Larry Davis (Dem)
    27. Lisa Davis (Dem)
    28. Robbie B. Davis (Rep)
    29. Steven Davis (Dem)
    30. Tare (T) Davis (Dem)
    31. Ted Davis, Jr. (Rep)
    32. Diane Cornett Deal (Dem)
    33. Glenn P. Deal, Jr. (Dem)
    34. Stan Deatherage (Rep)
    35. John K. Deaton (Rep)
    36. Satana Deberry (Dem)
    37. Tracey Debruhl (Lib)
    38. L. Caroline Dedmon (Dem)
    39. Lee Dedmon (N)
    40. Bobby Deese (Rep)
      candidate for Clay County Sheriff
    41. Dale Deese (Una)
    42. Frank Deese (Dem)
    43. Boyce T. Deitz (Dem)
    44. Arianna M. Del Palazzo (Rep)
    45. Paul J. Delamar (Rep)
    46. Matthew L. Delbridge (Rep)
    47. Dennis M. Deloatch (N)
    48. Jackie Deloatch (N)
    49. James (Jim) DeMay (Rep)
    50. Joe Democko (N)
    51. Martin (Tony) Denning (Dem)
    52. Michael J. Denning (Rep)
    53. Niki Dennis (Dem)
    54. Ed Dennison (N)
    55. Kirk DeViere (Dem)
    56. Linda Devore (Rep)
    57. Melinda Parks Dewitt (Rep)
    58. Faline Locklear Dial (Dem)
    59. Penelope Ann DiMaio (Una)
    60. Larry Dix (Rep)
    61. Beth Dixon (Rep)
    62. Faris Dixon (Dem)
    63. Jimmy Dixon (Rep)
    64. Eleanora Doane-Butts (N)
    65. William "Bill" Dobney (N)
    66. Josh Dobson (Rep)
    67. Daphne Dockery (Rep)
    68. Kevin Dodson (Dem)
      candidate for Lee County Sheriff
    69. Caroline Doherty (N)
    70. Nelson Dollar (Rep)
    71. Courtney Domokur (Rep)
    72. Melissa Dos Santos (Rep)
    73. Rosemarie Doshier (Dem)
    74. Susan (Smitty) Dotson-Smith (Dem)
    75. J.D. Doughtie (Rep)
      candidate for Dare County Sheriff
    76. Leroy Douglas (Dem)
    77. Susan Doyle (Rep)
    78. Bryan Dozier (N)
    79. Ellen Drechsler (Rep)
    80. Timothy Drum (N)
    81. Greg Drumwright (Dem)
    82. Christine Dudley (N)
    83. Andy Dulin (Rep)
    84. George Dunlap (Dem)
    85. John Dunlow (Rep)
    86. Charlie Dunn Jr (Dem)
    87. Tandy Dunn (Rep)
    88. Lank Dunton (N)
    89. Judy Spell Dupree (N)
    90. L.A. Durante (Rep)
    91. Tony Durden, Jr. (Dem)
    92. Raymond (Ray) Dyer (Rep)
    93. Danny T. Dyson (Dem)
  5. E
    1. Karen Eady-Williams (Dem)
    2. Margaret Phillips Eagles (Dem)
    3. C. (Chuck) Earley Jr (Rep)
    4. Anita Earls (Dem)
      candidate for N.C. Supreme Court
    5. Kristina L. Earwood (Rep)
    6. Kevin Eddinger (Una)
    7. Gregory C. Edds (Rep)
    8. David Edge (Rep)
    9. Wayne Edge (Rep)
    10. Michael Edney (Rep)
    11. Sam Edney (Dem)
    12. Adam Edwards (Rep)
    13. Allen R. Edwards (Dem)
    14. Amanda Edwards (Dem)
    15. Amanda Taylor Edwards (Dem)
    16. Chuck Edwards (Rep)
    17. Dean Edwards (N)
    18. Dennis Edwards (Rep)
    19. Dexter Edwards (Rep)
    20. Kelvin Edwards (Dem)
    21. Meredith Tuck Edwards (Rep)
    22. Pam Edwards (Rep)
    23. Rebecca Anne Edwards (Dem)
    24. Seth Edwards (Dem)
    25. Worley T. Edwards (N)
    26. Jay Egolf (N)
    27. Dan Eichenbaum (Rep)
    28. Fleming El-Amin (Dem)
    29. Charles R. Elders (Rep)
    30. Dianne Eldreth (N)
    31. Chris Elliott (Rep)
    32. Sherri Wilson Elliott (Rep)
    33. Margaret A. Ellis (Dem)
    34. Tony Ellis (Dem)
      candidate for Clay County Sheriff
    35. Abe Elmore (Rep)
    36. Jeffrey Elmore (Rep)
    37. Bobby Yates Emory (Lib)
    38. Frank Emory (Rep)
    39. Harry Ennis (Dem)
    40. Donna Ensley (Dem)
    41. Jim Entwistle (Rep)
    42. Daniel Hines Entzminger (Rep)
    43. Shane Enzor (N)
    44. Jared Erickson (Lib)
    45. Robert C. (Bob) Ervin (Dem)
    46. J. Owen Etheridge (Rep)
    47. Karen Etheridge (N)
    48. Scott Etheridge (Rep)
    49. Freddie Euten (Una)
    50. Amy Evans (Rep)
    51. Caitlin Evans (Dem)
    52. Charles Evans (Dem)
    53. Mark Evans (Rep)
    54. Pat Evans (Dem)
    55. Robert Evans (Dem)
    56. Susan P. Evans (Dem)
    57. Tracy Everette-Lenz (N)
    58. Terence Everitt (Dem)
  6. F
    1. John Faircloth (Rep)
    2. Ray Faircloth Jr. (N)
    3. William F. Fairley (Rep)
    4. James H. Faison III (Dem)
    5. David W. Fallin (Cst)
    6. Chris Fann (Rep)
    7. Doug Farmer (Rep)
    8. Carla Fassbender (Dem)
    9. Lawrence Fennell (Dem)
      candidate for Pender County Sheriff
    10. Jay Fenwick (N)
    11. Rick Ficklin (Rep)
    12. Courtrina Dillahunt Fields (Una)
    13. Ronald Alan (Ronnie) Fields (Rep)
      candidate for Moore County Sheriff
    14. Michael Finn (Lib)
    15. Benita Finney (Rep)
    16. Joseph Dale Fish (N)
    17. Susan C. Fisher (Dem)
    18. Christine L. Fitch (N)
    19. Milton F. (Toby) Fitch, Jr. (Dem)
    20. Mike Fitzpatrick (Rep)
    21. Bill Fletcher (N)
    22. Albeiro (Al) Florez (Dem)
    23. David Flowers (N)
    24. Elmer Floyd (Dem)
    25. William (Bill) Flythe (Dem)
    26. Cindy Faulk Fontana (Rep)
    27. Kenneth J. Fontenot (Una)
    28. Carl Ford (Rep)
    29. Greg Ford (Dem)
    30. Donna Forga (Rep)
    31. Brian K. Foster (Dem)
    32. J. Carlvena Foster (Dem)
    33. Tim Foster (Rep)
    34. Rick Foulke (Dem)
    35. Valerie P. Foushee (Dem)
    36. Joe Fowler (Dem)
    37. Virginia Foxx (Rep)
    38. Harry Foy (Rep)
    39. John A. Fraley (Rep)
    40. Chris Francis (Rep)
    41. Garry W. Frank (Rep)
    42. Terry Sanford Frank (Rep)
    43. Chris Freeman (Rep)
    44. Nancy (Lorrin) Freeman (Dem)
    45. Ray Freeman (Dem)
    46. Rickey Freeman (N)
    47. Robert E. Freeman (Rep)
    48. Bo Frizzell (Rep)
    49. David Frump (Rep)
    50. Darrell Frye (Rep)
    51. Kevin Frye (Rep)
      candidate for Avery County Sheriff
    52. Susan Speaks Frye (Dem)
    53. Glenn L. Fulbright (N)
    54. Trevor M. Fuller (Dem)
    55. Nicolette Fulton (Una)
    56. Lane Furr (Rep)
  7. G
    1. Yvette Gaboury (N)
    2. James D. Gailliard (Dem)
    3. Amy Scott Galey (Rep)
    4. Gregory James Gallagher (Dem)
    5. Eddie Gallimore (Rep)
    6. David Gambill (Rep)
    7. Rebecca (Susie) Gambill (Dem)
    8. Darrin M. Gamradt (Rep)
    9. Allison Gant (N)
    10. Shane Garland (Dem)
    11. Ginger Garner (Dem)
    12. Michael Garrett (Dem)
    13. Terry Garrison (Dem)
    14. Elisa Chinn Gary (Dem)
    15. Chris Gash (Dem)
    16. Ray Gasperson (Dem)
    17. Kim Gasperson-Justice (Rep)
    18. Lawrence Gatewood (Dem)
    19. Gary Gavenus (Rep)
    20. Lee Gavin (Rep)
    21. Mike Gentry (Rep)
    22. Norris Gentry (Dem)
    23. Betty Gholston (Dem)
    24. Darrell (B.J.) Gibson Jr. (N)
    25. Roger Gibson (Rep)
    26. Eric L. Giles (Dem)
      candidate for Macon County Sheriff
    27. Rosa U. Gill (Dem)
    28. Tom Glendinning (Rep)
    29. Gerald Odell Godette (Dem)
    30. Brian Godfrey (Rep)
    31. Don Godfrey (Rep)
    32. Thaddeus L. Godwin Sr. (Dem)
    33. Walter H. Godwin Jr. (Dem)
    34. Craig D. Goforth (Dem)
    35. Bill Goins (Rep)
    36. Fred Goldsmith (N)
    37. Ken Goodman (Dem)
    38. Dwayne Lee Goodwin (Dem)
      candidate for Chowan County Sheriff
    39. Edward C. Goodwin (Rep)
    40. W. Fred Gore (Rep)
    41. Brandon Gosey (Rep)
    42. Rex Goss (Dem)
    43. John Goudreau (Lib)
    44. Tammy H. Grady (Dem)
    45. Catherine Graham (Rep)
    46. Charles Graham (Dem)
    47. Eddie Graham Jr. (Dem)
    48. George Graham (Dem)
    49. Jennifer Graham (Dem)
    50. Holly Grange (Rep)
    51. Shirley Q. Grant (Rep)
    52. Keen Gravely (N)
    53. Anthony Graves (Rep)
    54. Cathy Hampton Gray (N)
    55. Charlie Gray (Rep)
    56. James C. Greene (Rep)
    57. S. Jody Greene (Rep)
    58. Sally Greene (Dem)
    59. Keith Gregory (Dem)
    60. Jefferson G. Griffin (Rep)
    61. Lowell Griffin (Rep)
    62. Marty Griffin (Dem)
    63. Holly Grimsley (N)
    64. David Grindstaff (Rep)
    65. Matthew (Vern) Grindstaff (Rep)
    66. Nina Basnight Griswell (Dem)
    67. Travis Groo (Lib)
    68. Steve Grossman (Rep)
    69. W. David Guice (Rep)
    70. Rick Gunn (Rep)
    71. Henry Gupton (Dem)
  8. H
    1. Dana M. Hackney (Dem)
    2. Mike Haddock (Dem)
    3. Len (L.D.) Hagaman (Dem)
    4. Lee Haislip (Rep)
      candidate for Martin County Sheriff
    5. Tiffany Hale (N)
    6. Diana Hales (Dem)
    7. Butler Hall (N)
    8. Charlie Hall (Rep)
    9. Chip L. Hall (Dem)
    10. Dave Hall (Dem)
    11. Destin Hall (Rep)
    12. Kyle Hall (Rep)
    13. Steve Hall (N)
    14. Ms. Sam Hamadani (Dem)
    15. DW Hamill (Una)
    16. Joe Hamilton (Dem)
    17. Mark Hammonds (Dem)
    18. Tobias (Toby) Hampson (Dem)
    19. Andy Hanford (Dem)
    20. Bobby Hanig (Rep)
    21. Richard Happ (Una)
    22. Susan B. Harden (Dem)
    23. Karen S. Hardesty (Rep)
    24. Deb Hardin (Rep)
    25. James E. (Jim) Hardin Jr. (Dem)
    26. Jeffery Brooks Harding, Sr (Rep)
    27. Paul A. Hardison (Dem)
    28. Jon Hardister (Rep)
    29. Perry Harker (Dem)
    30. Louis Harmati (Rep)
    31. James Harper (Dem)
    32. Katie Quinn Harrell (Dem)
    33. Gaye B. Harrington (Una)
    34. Kathy Harrington (Rep)
    35. Beverly A. Harris (N)
    36. Eddie Harris (Rep)
    37. Mark Harris (Rep)
    38. Patrick Harris (Rep)
    39. Preston L Harris (Dem)
    40. Tim Harris (Lib)
    41. Vernon Lee Harris (Dem)
    42. Wesley Harris (Dem)
    43. Donnie Harrison (Rep)
      candidate for Wake County Sheriff
    44. Mary Price (Pricey) Harrison (Dem)
    45. Paula J. Harrison (Dem)
    46. Meader Harriss (Rep)
    47. Kathy Hartenstine (N)
    48. J.D. Hartman (Rep)
      candidate for Davie County Sheriff
    49. Ruth McCune Hartness (Dem)
    50. Denise S. Hartsfield (Dem)
    51. Buddy Harwood (Dem)
    52. Kelly E. Hastings (Rep)
    53. David H. Hasty (Dem)
    54. Lewis L. Hatcher (Dem)
    55. Monica Hathaway (N)
    56. Fred R. Hatley (Rep)
    57. Paulina N. Havelka (Rep)
    58. Ron Haven (Rep)
    59. Zack Hawkins (Dem)
    60. Cap Hayes (Lib)
    61. Deena Hayes (Dem)
    62. Dexter Hayes (Dem)
    63. Don Hayes (Rep)
    64. Kevin E. Hayes (Cst)
    65. Lida Calvert Hayes (Rep)
    66. Richard Haygood (Lib)
    67. Hope Haywood (Rep)
    68. Ritchie Hayworth (Una)
    69. Andrew T. Heath (Rep)
    70. Bennie Heath (Dem)
    71. Beth Heath (Dem)
    72. Danny R Heath (Rep)
      candidate for Jones County Sheriff
    73. Nancy Heiniger (N)
    74. Kathy Heintel (Rep)
    75. Terry Helms (Rep)
    76. William E. Hemphill (Dem)
    77. Gilbert W. Hemric (Rep)
    78. Chris Henderson (Dem)
    79. Eric Henderson (Rep)
    80. Cody Henson (Rep)
    81. Larry Henson (N)
    82. Linda Light Herman (Rep)
    83. Lance Herndon (Dem)
    84. Monte L. Herring (N)
    85. Joanne Neel Hesley (Dem)
    86. Brad Hessel (Lib)
    87. Danny R. Hester (Rep)
    88. Frank O. Hester (Rep)
    89. Thomas S. Hester, Jr. (Rep)
    90. Tracy Hanna Hewett (Dem)
    91. Steve C. Hiatt (Rep)
      candidate for Surry County Sheriff
    92. Carole A. Hicks (Rep)
    93. Eric Hicks (Lib)
    94. Susan A. Hicks (Rep)
    95. Shad L. Higgins (Rep)
    96. Steven E. Hight (Dem)
    97. Chris Hill (Rep)
    98. Claire V. Hill (Dem)
    99. Clarissa Metts Hill (N)
    100. Debbie York Hill (N)
    101. James P. (Jimmy) Hill (Rep)
    102. James T. (Jim) Hill (Rep)
    103. Jess Hill (Dem)
    104. Jesse Hill (N)
    105. Pam Hill (Rep)
    106. Thomas Hill (Lib)
    107. Christine B. Hilliard (Rep)
    108. Steve Hindsman (Una)
    109. E. Wayne Hines (Dem)
    110. Scott H. Hines (Rep)
    111. Oscar Banks Hinson Jr. (Dem)
      candidate for Stanly County Sheriff
    112. Ralph Hise (Rep)
    113. Tim Hodges (Rep)
    114. Sherrill Hogsed (Dem)
    115. Chad E. Hogston (Rep)
    116. Eddie Holbrook (Dem)
    117. Beth Williams Holcomb (Rep)
    118. Todd Holden (N)
    119. George Holding (Rep)
    120. Robert L. (Robby) Holland (Rep)
      candidate for Macon County Sheriff
    121. John Holley (Dem)
      candidate for Bertie County Sheriff
    122. Yvonne Lewis Holley (Dem)
    123. Benji Holloman (Rep)
    124. Tammy Holloway (Dem)
    125. Steven E Hollowell (Dem)
    126. Jessica Holmes (Dem)
    127. Amy Lynn Holt (N)
    128. Greg Holt (Cst)
    129. Claiborne Holtzman (Rep)
    130. Sarah A. Homes (Rep)
    131. Diane Honeycutt (Rep)
    132. Ryan Hood (Una)
    133. Donnie Hoover (Dem)
    134. Virginia M. Hoover (Dem)
    135. Craig Horn (Rep)
    136. Michael E. Horne (Rep)
    137. T. Lee Horne III (Lib)
    138. Rick Horner (Rep)
    139. Tom E. Horner (Rep)
    140. Jonathan Horst (Lib)
    141. Kyle Horton (Dem)
    142. Gene Houpe (Rep)
    143. Cheryl House (Rep)
    144. Virginia Lawrence Houston (N)
    145. Chadwick Howard (N)
    146. Julia Craven Howard (Rep)
    147. Margo Reynolds Howard (N)
    148. Barbara Howe (Lib)
    149. B. Phil Howell (Rep)
      candidate for Ashe County Sheriff
    150. K. Craig Howell (Rep)
    151. Alan H. Hoyle (Una)
    152. Jeff Hudson (Rep)
    153. Richard Hudson (Rep)
    154. Lexanne Vemelson Huffman (Rep)
    155. Ann Floyd Huggins (Dem)
    156. Chip Hughes (Rep)
      candidate for Craven County Sheriff
    157. Scot Hughes (N)
    158. Chris Humphrey (Rep)
    159. Michael Huneycutt (Rep)
    160. Rachel Hunt (Dem)
    161. Toby Hunt (Dem)
    162. Victor Hunt (Dem)
    163. Ben Hunter (Dem)
    164. Dean Hunter (N)
    165. Howard J. Hunter III (Dem)
    166. Mitchell Huntley (Dem)
    167. Pat B. Hurley (Rep)
    168. Sig Hutchinson (Dem)
    169. Raymond Hyatt (N)
    170. Travis Hyatt (Dem)
    171. Billy Hyde (Dem)
    172. Pamela Green Hyder (Dem)
  9. I
    1. Frank Iler (Rep)
    2. Clifton B. Ingram, Jr. (Lib)
    3. James Gary Ingram (Rep)
      candidate for Gates County Sheriff
    4. John W. Ingram V (Rep)
    5. Ronnie Ingram (Dem)
      candidate for Lenoir County Sheriff
    6. Verla C. Insko (Dem)
    7. Khem Denise Irby (Dem)
    8. Brian Irving (Lib)
    9. Joseph L. Irving (Una)
    10. Wade (Bobby) Irwin (Rep)
    11. C. Randall (Randy) Isenhower (Rep)
    12. Doug Isley (Rep)
    13. Tim Ivey (Rep)
  10. J
    1. Barbara Jackson (Rep)
      candidate for N.C. Supreme Court
    2. Brent Jackson (Rep)
    3. Darren Jackson (Dem)
    4. Jeff Jackson (Dem)
    5. John David Jackson (Rep)
      candidate for Duplin County Sheriff
    6. Judy N. Jackson (N)
    7. Richard Kimsey Jackson (Rep)
    8. Bill James (Rep)
    9. Gary R. James (Dem)
    10. Max Ralston James, Jr. (Dem)
    11. Vasti F. James (Dem)
    12. Carlos Jane (Rep)
    13. H. Thomas (Tom) Jarrell Jr. (Dem)
    14. Steve Jarvis (Rep)
    15. Edith E. Jenkins (N)
    16. Robert Clark Jenkins (Rep)
    17. Tony A. Jenkins (N)
    18. Mark Jerrell (Dem)
    19. John Jesso (N)
    20. Regina M. Joe (Dem)
    21. Joe John (Dem)
    22. Carol Ann Johnson (Dem)
    23. Dorothy G. Johnson (N)
    24. Emma H. Johnson (N)
    25. Isaiah (Ike) Johnson (Dem)
    26. John Johnson (Dem)
    27. Linda P. Johnson (Rep)
    28. Marsha L. Johnson (Dem)
    29. Mitzi McGraw Johnson (Dem)
    30. Rodney Johnson (Dem)
    31. Shirley Gatling Johnson (Dem)
    32. Steve Johnson (N)
    33. Terry S. Johnson (Rep)
    34. Todd Johnson (Rep)
    35. Tracey A. Johnson (Dem)
    36. Penny Johnson-Brittain (N)
    37. Monika Johnson-Hostler (N)
    38. Lisa Johnson-Tonkins (Dem)
    39. Alan C. Jones (Rep)
    40. Barry W Jones (Rep)
    41. Brenden H. Jones (Rep)
    42. Cedric K. Jones (Dem)
    43. Clayton Jones (Dem)
    44. Dana Caudill Jones (Rep)
    45. David (Casey) Jones (Dem)
    46. David J. Jones (Rep)
    47. Dewey E. Jones (Dem)
      candidate for Person County Sheriff
    48. G. Frank Jones (Rep)
    49. Greg Jones (Rep)
    50. Jason R. Jones (Dem)
    51. Jerry R. Jones (Cst)
    52. Jerry W. Jones (Rep)
    53. Jonathan A. Jones (Dem)
    54. Joseph Jones (Rep)
      candidate for Graham County Sheriff
    55. Joy Jones (Rep)
    56. Kevin Jones (Rep)
      candidate for Camden County Sheriff
    57. Kevin Jones (N)
    58. Misti Watson Jones (Dem)
    59. Polly S. Jones (N)
    60. Scott A. Jones (Dem)
    61. Walter B. Jones (Rep)
    62. Charles H. Jordan (Dem)
    63. Jonathan C. Jordan (Rep)
    64. R. Michael Jordan (Lib)
    65. Tommy Jordan (Rep)
    66. Tim Jowers (Lib)
    67. Tess Judge (Dem)
    68. Clint Junker (Rep)
    69. Judy Justice (Dem)
  11. K
    1. Deanna Kaplan (Dem)
    2. Ted Kaplan (Dem)
    3. Tim Karan (Rep)
    4. Theodore (Ted) Kazakos (Rep)
    5. Tony Warren Keech Jr. (Cst)
    6. Tom Keigher (Rep)
    7. Leroy Kelley (Dem)
    8. Robert Kellogg (Dem)
    9. Derek Kelly (Dem)
    10. Mitch Kelly (N)
    11. Gayle Kemp (Dem)
    12. Beth Pardue Kendall (Dem)
    13. Billy Kennedy (Dem)
    14. Jan Giacalone Kennedy (Rep)
    15. W. (Jean) Kennedy (N)
    16. Sam Kennington (Rep)
    17. Julie M. Kepple (Dem)
    18. Ralph Kersey (Rep)
    19. Spencer G. Key Jr. (Rep)
    20. Angela Ashley Kidd (Rep)
    21. Keith Kidwell (Rep)
    22. Blake Kiger (Rep)
    23. Travis R. Kiker (Rep)
    24. Mark L. Killian (Rep)
    25. Bobby F. Kimbrough Jr. (Dem)
    26. Bryan King (Rep)
    27. Jeffrey King (N)
    28. Keith King (Rep)
    29. Lee King (Rep)
    30. Toni S. King (Dem)
    31. Linda Kinney (N)
    32. Albert D. Kirby Jr. (Dem)
    33. Robert M. Kirby (Rep)
    34. Diana Williamson Kirkland (Dem)
    35. Donald Kirkland (Rep)
    36. Tammie Kirkland (Dem)
    37. Gretchen Hollar Kirkman (Rep)
    38. J.W. (Kirk) Kirkpatrick, III (Dem)
    39. Steven Kirkpatrick (N)
    40. Trenna Warren Kistler (Dem)
    41. Chuck Kitchen (Rep)
    42. Mark Kleinschmidt (Dem)
    43. Judy Klusman (Rep)
    44. Andre Knecht (Rep)
    45. Duane Knight (N)
    46. Jennifer Knox (Rep)
    47. Michael G. Knox (Rep)
    48. Bob Kollm (Dem)
    49. Kyle Koonce (Rep)
    50. Zack Koonce (Dem)
    51. Isaac Bruce Koran (Dem)
    52. Joyce Krawiec (Rep)
    53. Jonathan G. (Jon) Kreider (Rep)
    54. Bobby Kuppers (Dem)
    55. Christine Kushner (N)
  12. L
    1. Mike LaBrose (Rep)
    2. Mike Lambert (Dem)
    3. Donny C. Lambeth (Rep)
    4. Tom Lambeth (Dem)
    5. Tracy Lamothe (Dem)
    6. Larry Lancaster (Dem)
    7. Michael K. Lands (Rep)
    8. Tom Langan (Rep)
    9. Jerry E. Langley (Dem)
    10. Bill Lanier (Rep)
    11. Kenneth I. Lanier Jr. (Dem)
    12. Peggy Lanier (Cst)
    13. Sarah Neely Lanier (Rep)
    14. William G. Lapsley (Rep)
    15. Howard Larsen (Dem)
    16. Morgan A. Lashaw (Dem)
    17. Andre M. Lassiter (Dem)
    18. G. Brien Lassiter (Una)
    19. David Lee Lattimore (Dem)
    20. Sean Lavin (Rep)
    21. Bill Lawhon (Rep)
    22. Margaret Lawler (Dem)
    23. Ellis Lawrence (Dem)
    24. Troy Lawson (Rep)
    25. R.S. (Butch) Lawter Jr. (Rep)
    26. Larry Leake (Dem)
    27. Vilma Leake (Dem)
    28. Wade Leatham (N)
    29. Laci LeBlanc (Dem)
    30. Clyde S. Ledbetter (Una)
    31. Barbara Lee (Dem)
    32. Ernie Lee (Dem)
    33. Michael H. (Mike) Lee (Dem)
    34. Michael Lee (Rep)
    35. Sue Lee (Rep)
    36. Tammy A. Lee (Dem)
    37. Timothy Leever (Rep)
    38. Tonya C. Leggett (Dem)
    39. Terri Elizabeth LeGrand (Dem)
    40. Fondella A. Leigh (Dem)
    41. Jason Lemons (Rep)
    42. Alan Lennon (Lib)
    43. Gary L. Leonard (N)
    44. Bradley B. Letts (Dem)
    45. Joanne Levitan (Dem)
    46. Veleria M. Levy (Dem)
    47. Brian Lewis (Lib)
    48. David Lewis (Rep)
    49. Ola M. Lewis (Rep)
    50. Merita Lewis-Spencer (Dem)
    51. F. Garry Lewter (N)
    52. Karen Gambill Leys (Dem)
    53. Neill Lindley (Rep)
    54. Kris A. Lindstam (Rep)
    55. George Liner (Rep)
    56. Dennis Litalien (Dem)
    57. Bobbie J. Little (Dem)
    58. Dianne Little (Dem)
    59. Ophelia Livingston (Dem)
    60. Brandon Lofton (Dem)
    61. Carolyn Logan (Dem)
    62. Clay Logan (Rep)
    63. Herbert Long Jr. (Dem)
    64. Tommy Long (Rep)
    65. Gay Lookabill (Una)
    66. Steve A. (Von) Loor (Rep)
    67. Cheraton Love (Dem)
    68. Da'Quan Marcell Love (Dem)
    69. Mark Thomas Lovick (Dem)
    70. John D. Lovin (Dem)
      candidate for Graham County Sheriff
    71. Krista M. Lowe (Rep)
    72. Paul Lowe, Jr. (Dem)
    73. Franklin E. Lowery (Dem)
    74. Jarrod Lowery (Rep)
    75. Mabel H. Lowman (Dem)
    76. Marvin W. Lucas (Dem)
    77. Roger Lucas (Rep)
    78. Tommy Luckadoo (N)
    79. Mechelle K. Luffman (Rep)
    80. Wes Luther (Dem)
    81. Elliott Lynch (Dem)
    82. Eric Lytle (Rep)
  13. M
    1. James J. (Jim) MacCallum (Rep)
    2. Corey J. MacKinnon (Rep)
    3. Lindsay Mahaffey (N)
    4. David A. Mahoney (Rep)
    5. Bryan Maines (Dem)
    6. Nasif Majeed (Dem)
    7. James Mallory (Rep)
    8. Chris Malone (Rep)
    9. Jen Mangrum (Dem)
    10. Ned W. Mangum (Rep)
    11. J. Rives Manning, Jr. (Dem)
    12. Kathy Manning (Dem)
    13. Tim Manning (Dem)
      candidate for Martin County Sheriff
    14. Mark Mansfield (Rep)
    15. Regina Mapp (Dem)
    16. Natasha Marcus (Dem)
    17. Paul Marenco (N)
    18. Diana Marenfeld (Dem)
    19. Mark A. Marion (Rep)
    20. Amanda Maris (Dem)
    21. Tom Mark (Rep)
    22. Mike Marshall (Rep)
      candidate for Stokes County Sheriff
    23. Robert K. Martelle (Rep)
    24. Aaron Martin (Dem)
    25. Don Martin (Rep)
    26. Grier Martin (Dem)
    27. Jeff Martin (Rep)
    28. Jim Martin (N)
    29. John Martin (Dem)
    30. Judy D. Martin (Rep)
    31. Logan T. Martin (N)
    32. Anthony H. Mascolo (Lib)
    33. Maxine Mason (N)
    34. Jimmie M. Massengill (Dem)
    35. Jeff Matemu (Lib)
    36. Lisa D. Mathis (Dem)
    37. Mike Matthews (Rep)
    38. Ray Matusko (Rep)
    39. Martin Matuszewski (Lib)
    40. Ron Mau (Rep)
    41. Gary W. Mauk (N)
    42. Steve Mauney (Rep)
    43. Susan Maxon (Dem)
    44. Elaine Setzer Maxwell (N)
    45. Della Maynor (N)
    46. Erica McAdoo (Dem)
    47. Michael J. McArthur (Dem)
    48. Theron McCabe (Dem)
    49. Carol McCall (Dem)
    50. Rebecca McCall (Rep)
    51. Karen D. McCallum (Dem)
    52. William (Bill) McCaskill (Dem)
    53. Willie McCaskill Jr. (N)
    54. Christy McCleary (Dem)
    55. Keith McClure (N)
    56. Kevin E. McCord (Rep)
    57. Pat McCracken (Dem)
    58. Dan McCready (Dem)
    59. Darek Lamar McCullers (N)
    60. Tonya McDaniel (Dem)
    61. Roy McDonald (Rep)
    62. Charles T. McDowell (Dem)
    63. Herb McDowell (Dem)
    64. Susan Rodriguez McDowell (Dem)
    65. Patricia (Pat) McElraft (Rep)
    66. Tammy Riddle McEntyre (Dem)
    67. Garry L. McFadden (Dem)
    68. Chuck McGrady (Rep)
    69. Winston McGregor (Dem)
    70. Patrick McHenry (Rep)
    71. Tom McInnis (Rep)
    72. Angelica Chavis McIntyre (Dem)
    73. Earl McKee (Dem)
    74. Lindsey L. McKee (Rep)
    75. Charles McKellar (N)
    76. Floyd B. McKissick, Jr. (Dem)
    77. Reggie E. McKnight (Dem)
    78. Barbara McKoy (Dem)
    79. Rickye McKoy-Mitchell (Dem)
    80. Larry McLaughlin (Una)
    81. John (Bubba) McLean, Jr. (Rep)
    82. Evelyn M. Mcleod (Dem)
    83. Brian McMahan (Dem)
    84. Cindy McMahon (N)
    85. Ed McMahon (Dem)
    86. Kimberley W. McMichael (Rep)
    87. Beniah McMiller (Dem)
    88. Jerome McMillian (Dem)
    89. Vanzolla McMurran (Dem)
    90. Allen Ray McNeill (Rep)
    91. Frank McNeill (Dem)
    92. Sammy McNeill (N)
    93. Todd A. McNeill (Rep)
    94. W. Phillip McRae (Dem)
    95. Warren McSweeney (Rep)
    96. Paige McThenia (Dem)
    97. Jim McVicker (Rep)
      candidate for Bladen County Sheriff
    98. Mark Meadows (Rep)
    99. Myron P Meadows (Dem)
    100. Guy Meilleur (Lib)
    101. Bob Melone (N)
    102. Mark Melrose (Dem)
    103. Ann D. Melton (Dem)
    104. Tommy W. Melton (Rep)
    105. Lisa V. Menefee (Dem)
    106. Jim Meredith (Dem)
    107. Wesley Meredith (Rep)
    108. Melissa Merrell (Rep)
    109. Spencer Merriweather (Dem)
    110. Pat Messick (N)
    111. Graig R. Meyer (Dem)
    112. Louis Meyer (Dem)
    113. Donald Mial (N)
    114. Alan David Michael (Rep)
    115. Wayne L. Michael (Rep)
    116. Charles W. Miller (Rep)
    117. Hans J. Miller (Rep)
      candidate for Onslow County Sheriff
    118. Justin Miller (Grn)
    119. Mike Miller (Rep)
    120. Quentin Miller (Dem)
    121. Regan A. Miller (Dem)
    122. Sandra Miller (N)
    123. Justin L. Minshew (Dem)
    124. Brian S. Minton (Rep)
    125. Brandon Mitchell (Una)
      candidate for Yancey County Sheriff
    126. E.T. Mitchell (Rep)
    127. John Mitchener (Dem)
    128. Jim Mixson (Rep)
    129. Mujtaba A. Mohammed (Dem)
    130. Ralph Molina (Rep)
    131. Michael Monaco, Sr. (Lib)
    132. Jerry G. Monette (Dem)
      candidate for Craven County Sheriff
    133. Derwin Montgomery (Dem)
    134. Jack Moody Jr. (Rep)
    135. Lindsay Mooney (Dem)
    136. Alex Moore (Rep)
    137. Catherine Bonds Moore (N)
    138. Hunter Moore (N)
    139. Robert Moore (N)
    140. Thomasine E. Moore (Dem)
    141. Tim Moore (Rep)
    142. Todd Moore (Una)
    143. Vernon R. Moore (Dem)
    144. Vicky M. Moore (Dem)
    145. Marcia Morey (Dem)
    146. Marcia Morgan (Dem)
    147. Michelle Morgan (Dem)
    148. Roger Morgan (N)
    149. Rick Morris (Rep)
    150. Robert (Bob) Morrison (Dem)
    151. Ben Moss (Rep)
    152. Darryl D. Moss (Dem)
    153. Elisabeth Motsinger (Dem)
    154. John Motsinger Jr. (Dem)
    155. Neal N. Motsinger (N)
    156. Robert A. Mullinax Jr. (Rep)
    157. Clayton C. Mullis (N)
    158. Greg Murphy (Rep)
    159. Anne Murtha (Rep)
    160. Kelli S. Muse (Dem)
    161. Judy D. Musgrave (N)
    162. Jimmy Laird Myers (Rep)
  14. N
    1. Pat Nadolski (Rep)
    2. John R. Nance (Rep)
    3. Brandi Edney Nanney (Rep)
    4. Cassandra Neal (Dem)
    5. Jacob Nelms (Dem)
    6. George A. Nelson (N)
    7. Michael Nelson (Lib)
    8. Wallace Nelson (Rep)
    9. David Newell Sr. (Rep)
    10. Greg Newman (Rep)
    11. Paul R. Newton (Rep)
    12. Wiley Nickel (Dem)
    13. Andy Nickelston (Rep)
    14. Joshua Niday (Rep)
    15. John Nobles (Rep)
    16. Alan Norman (Dem)
    17. Marvin Norman (Rep)
    18. Tyler Norris (Rep)
    19. Christopher W. Nunnally (Dem)
    20. Rebecca Nussbaum (Dem)
  15. O
    1. Helen R. O'Daly (N)
    2. Michael O'Foghludha (Dem)
    3. James Roderick (Jim) O'Neill (Rep)
    4. Jeff O'Neill (Dem)
    5. David S. Odom (N)
    6. Steve Odom (Rep)
    7. Steve Oestreicher (Rep)
    8. Larry C. Oldham (Dem)
    9. Craig Olive (Rep)
    10. Butch Oliver (N)
    11. Ricky Oliver (Rep)
      candidate for Yadkin County Sheriff
    12. Randy Ollis (Dem)
    13. Carl Ollison (Dem)
    14. Phil Olshinski (N)
    15. Julia Olson-Boseman (Dem)
    16. H.R. Orr (N)
    17. Billy (Bill) Osborne (Dem)
    18. Karen Osburn-Chandler (Dem)
    19. Matt Osman (Rep)
    20. Brantley Ostwalt (Rep)
    21. J. Wayne Outlaw (Rep)
    22. Scott W. Outlaw (Una)
    23. Cliff Overby (Rep)
    24. Barry A. Overman (Rep)
    25. David Owen (Rep)
    26. Ahsley Owens (Rep)
    27. Barbara Taylor Owens (Una)
    28. Jack Owens (Dem)
    29. Steve H Owens (Rep)
    30. Darlynn P. Oxendine (Dem)
  16. P
    1. Albert R. Pacer (Dem)
    2. Rickey (Rick) Padgett (Rep)
    3. Martin Page (Rep)
    4. Sam Page (Rep)
    5. Sherry Horne Page (N)
    6. Ali Paksoy Jr. (Dem)
    7. Derrick Palmer (Rep)
    8. Marty Paramore (Dem)
    9. Alton H. Parker (N)
    10. Beth Parker (Dem)
    11. Regina R. Parker (Dem)
    12. W. Carey Parker (Dem)
    13. Beverly Parks (Dem)
    14. Rebecca Crawford Parks (Rep)
    15. Roger Parsons (Dem)
    16. John S. Parton (Dem)
    17. Jacob E. Pate (N)
    18. Louis Milford Pate Jr. (Rep)
    19. Mark Patterson (Rep)
    20. Mack Paul (Dem)
    21. Mike Payment (Rep)
    22. Joe Payne (Dem)
    23. Ron Payne (N)
    24. Brian Pearcy (N)
    25. George A. Peebles (Una)
    26. E.C. Peed (N)
    27. J. Mark Pegram (Dem)
    28. Robyn Haley Pegram (Lib)
    29. Dwight H. Penland (Rep)
    30. Scotty Penland (Rep)
    31. Marty Pennell (Rep)
    32. Alan W. Perdue (Rep)
    33. Mario E. Perez (Dem)
    34. Elretha Perkins (Dem)
    35. Cecil Perry (Dem)
    36. David Perry (Lib)
    37. Glenn Perry (Rep)
    38. Vic Perry (Dem)
    39. Anne P. Petera (Rep)
    40. Hubert A. Peterkin (Dem)
      candidate for Hoke County Sheriff
    41. Charles Ray Peterson (Rep)
    42. Harper Peterson (Dem)
    43. Cynthia C. Petty (Dem)
    44. Walter Petty (Rep)
    45. Brian Keith Phelps (Dem)
    46. D. Cole Phelps (Dem)
    47. Jerry Phelps (Dem)
    48. Tracy L. Philbeck (Rep)
    49. David A. Phillips (Dem)
    50. Jeffrey W. Phillips (Dem)
    51. Leo J. Phillips (Rep)
    52. Lewie Phillips (Dem)
    53. Debbie Philyaw (Dem)
    54. Irish Pickett (N)
    55. David Piepmeyer (Rep)
    56. Garland E. Pierce (Dem)
    57. Larry M. Pierce (Rep)
      candidate for Wayne County Sheriff
    58. Brandon Pitman (N)
    59. Stephen Jerry Pitman (Rep)
    60. Jarrette Pittman (Dem)
    61. Larry G. Pittman (Rep)
    62. Hunter Plemmons (Dem)
    63. Mark Pless (Rep)
    64. Allen Poindexter (Cst)
    65. Ken Poindexter (Rep)
    66. Shaun Pollenz (N)
    67. Randy Pool (Rep)
    68. Nathaniel (Nathan) Poovey (Rep)
    69. Marvin P. Pope (Dem)
    70. Clark Porter (Rep)
    71. Sheila J. Porter (N)
    72. Donnie Potter (Rep)
    73. Larry W. Potts (Rep)
    74. Debra Powell (N)
    75. Elaine Powell (Dem)
    76. Laura Anne Powell (Rep)
    77. Vince Powell (N)
    78. Kristen Powers (Dem)
    79. Caprice Pratt (Dem)
    80. Michele D. Presnell (Rep)
    81. Robert Pressley (Rep)
    82. L.B. Prevette (Dem)
    83. Altriese Price (Dem)
    84. David Price (Dem)
    85. Michelle Wilson Price (Dem)
    86. Phillip G. Price (Dem)
    87. Marilyn Priddy (Una)
    88. Rick Pridgen (N)
    89. Russell Priest (Dem)
    90. Carlton Prince (N)
    91. Helen Probst Mills (Dem)
    92. Jim Puckett (Rep)
    93. Brandy C. Pugh (Dem)
    94. Charles Pulley (Rep)
      candidate for Vance County Sheriff
    95. Chris Purcell (N)
    96. Pam Pureza (N)
    97. Kyle W. Puryear (Rep)
    98. Michael W. Putney Jr. (Dem)
  17. Q
    1. Patrick Qualls (Dem)
    2. Joe Sam Queen (Dem)
    3. Max Queen (N)
    4. Amos Quick (Dem)
    5. Caroline Farris Quinn (Dem)
    6. Paul M. Quinn (Rep)
  18. R
    1. Bill Rabon (Rep)
    2. Walt Rabon (Lib)
    3. Todd Raby (Dem)
    4. John Radford (N)
    5. Paula Harvell Rakestraw (Rep)
    6. Jason Ramey (Rep)
    7. Gail Ramsdell (N)
    8. Adrian Ramsey (N)
    9. Walter Rand (Dem)
    10. James Randolph (Rep)
    11. Dennis Rape (Rep)
    12. Ken Raper (Rep)
    13. Kevin T. Raper (Rep)
      candidate for Wilson County Sheriff
    14. J. Brian Ratledge (Rep)
    15. Erik Raudsep (Lib)
    16. Addie Rawls (Dem)
    17. Keith Ray (Dem)
    18. Sandra Alice Ray (Rep)
    19. Donna Moxley Rea (Rep)
    20. Gavin Reardon (Dem)
    21. Matthew Lynn Reese (N)
    22. Ronnie L. Reese (Rep)
    23. Eula E. Reid (Dem)
    24. Landric Reid (Dem)
      candidate for Anson County Sheriff
    25. Reginald Reid (Rep)
    26. Scott Reilly (Rep)
    27. Robert T. Reives (Dem)
    28. Robert T. Reives, II (Dem)
    29. Gary Rhoda (Dem)
    30. Khalif Rhodes (Dem)
    31. Sara Beth Fulford Rhodes (Dem)
    32. Chris Rhue (Dem)
    33. Anna Hall Richardson (N)
    34. Billy Richardson (Dem)
    35. Bobbie Richardson (Dem)
    36. Mildred (Milly) Richardson (Dem)
    37. Dennis Riddell (Rep)
    38. Carlos L. Riddick (Dem)
    39. April Riddle (Rep)
    40. Johnny Riddle (Dem)
    41. Matthew Ridenhour (Rep)
    42. Marc W. Ridgill (Rep)
    43. Clayton D. Riggs (Rep)
    44. Edward Lee Riggs Jr. (Rep)
    45. Sondra Ipock-Riggs (Dem)
    46. Otis Ritter (Rep)
    47. Bill Rivenbark (Rep)
    48. Richard Rivette (Rep)
    49. Kris Rixon (Dem)
    50. Kimberly Robb (Rep)
    51. June M. Robbins (Dem)
    52. Michael R. (Mike) Roberson (Dem)
    53. Rashad J. Roberts (N)
    54. Roger Roberts (Dem)
    55. David Robertson (Rep)
    56. Natalie Robertson (Dem)
    57. Dorothy (Dottie) Robinson (Dem)
    58. Gladys Robinson (Dem)
    59. Helen J. Robinson (Una)
    60. Jason Robinson (Dem)
    61. Jonathan Robinson (Rep)
    62. Trey Robison (Rep)
    63. Gary L. Rodgers (Dem)
    64. Bobby Rogers (N)
    65. Danny Rogers (Dem)
    66. David Rogers (Rep)
    67. James M. (Jimmy) Rogers (N)
    68. Mike Rogers (N)
    69. Sherri C. Rogers (Dem)
    70. LaHoma Smith Romocki (Dem)
    71. Janet Rose (N)
    72. Tony Rose (N)
    73. Elena Rosemond-Hoerr (Dem)
    74. Paul Ross (Dem)
    75. Rob Ross (Rep)
    76. Ron Ross (Rep)
    77. Stephen Ross (Rep)
    78. Deaett Roten (Dem)
    79. Kenneth Price Rothrock (Rep)
    80. Eric Rouse (Rep)
    81. Harvey Lee Rouse Jr (Una)
    82. David Rouzer (Rep)
    83. J.R. Rowell (Rep)
    84. Jonathan Rowland (N)
    85. Vince Rozier (Dem)
    86. Vince Rozier Jr. (Dem)
    87. Mary Rulli (Dem)
    88. Stony Rushing (Rep)
    89. Ray Russell (Dem)
  19. S
    1. Jason R. Saine (Rep)
    2. Kip G. Sales (Una)
      candidate for Martin County Sheriff
    3. Johnnie Sampson Jr. (Dem)
    4. Rocky Sampson (Dem)
      candidate for Swain County Sheriff
    5. Micah J. Sanderson (Rep)
    6. Norman Sanderson (Rep)
    7. William Sands (Rep)
    8. Frann L. Sarpolus (Rep)
    9. Wayne Sasser (Rep)
    10. John I. Satterfield (Dem)
    11. Lois Pressley Satterfield (Dem)
    12. John Sauls (Rep)
    13. Kim A. Saunders (N)
    14. Reece Saunders (Dem)
    15. Vivian Saunders (N)
    16. R. Kevin Sawyer (Dem)
    17. Vickie Sawyer (Rep)
    18. Lisa A. Scales (Dem)
    19. Ella Scarborough (Dem)
    20. Rhonda Cole Schandevel (Dem)
    21. William T. (Bill) Schatzman (Rep)
    22. J. Brooke Schmidly (Dem)
    23. Evan Charles Schreier (Rep)
    24. Harry Schrum (N)
    25. Gene Scott (N)
    26. Heather Scott (N)
    27. Jeff Scott (Lib)
    28. Matt Scott (Dem)
    29. Richard Scott (Rep)
    30. Ward D. Scott (Dem)
    31. Greg Seabolt (Rep)
    32. Kevin Seagle (Rep)
    33. David Searcy (Rep)
    34. Sam Searcy (Dem)
    35. Sarah C. Seaton (Rep)
    36. Wendy B. Sellars (Dem)
    37. Wayland J. Sermons Jr. (Dem)
    38. Terri Sessoms (N)
    39. Mitchell Smith Setzer (Rep)
    40. Angie Etheridge Sexton (Dem)
    41. William (Bill) Sexton, Jr. (Dem)
    42. Martha R. Shafer (Dem)
    43. William Shanahan (Rep)
    44. Joseph D. Sharp (Lib)
    45. Terri W. Sharp (Dem)
    46. Anita Sharpe (Rep)
    47. Van Shaw (Rep)
    48. Jesse Shearin (Lib)
    49. James W. Shearn (N)
    50. Patricia (Pat) Sheley (Dem)
    51. Bruce Shell (Rep)
    52. Steve Shell (Rep)
    53. Mark E. Shelley (Dem)
    54. Phillip Shepard (Rep)
    55. Geovani Opry Sherow (Rep)
    56. Art Sherwood (Dem)
    57. Chris Shew (Rep)
      candidate for Wilkes County Sheriff
    58. Bobbie Shields (Rep)
    59. Gary Shields (Rep)
    60. Robert Shingler (Rep)
    61. Brian Lee Shipwash (Rep)
    62. Angie Shook (Rep)
    63. Jason Shook (Una)
    64. Lynn Shue (Rep)
    65. Matt Van Sickle (Una)
    66. Gary Sides (Rep)
    67. Kim Richards Sigmon (Rep)
    68. Milton H. Sigmon (Rep)
    69. Cheri Siler-Mack (Dem)
    70. Reginald Silver (N)
    71. Allen Simmons (Una)
      candidate for Vance County Sheriff
    72. Richie Simmons (Rep)
    73. Tom Simmons (Dem)
    74. Lowell Simon (Dem)
    75. Jerry B. Simpson (Rep)
    76. Daryl Ray Sims (Una)
    77. Jim Sims (Dem)
    78. Joe Sims (N)
    79. Cory L. Singletary (Dem)
    80. Dawson Singletary (Dem)
    81. David W. Sink, Jr. (Dem)
    82. Jean Sivoli (Dem)
    83. Timothy S. Sloan (Dem)
    84. Anna Barrett Smith (N)
    85. April Smith (Dem)
    86. Archie Smith (Dem)
    87. Beatrice (Bea) Smith (N)
    88. Bill Smith (Rep)
    89. Brenda Letchworth Smith (Rep)
    90. Carson Smith (Rep)
    91. Clifton H. Smith (Rep)
    92. David. T. Smith (Dem)
    93. Debbie Smith (Dem)
    94. Erica D. Smith (Dem)
    95. Jack Smith (Dem)
    96. Jeff Smith (Dem)
    97. Jim Smith (Rep)
    98. Joe Smith (Dem)
    99. Kandie D. Smith (Dem)
    100. Keith Smith (Dem)
    101. Ken Smith (Rep)
    102. Kimberly Rice Smith (N)
    103. Kirk D. Smith (Rep)
    104. Lemmie Smith (Dem)
      candidate for Greene County Sheriff
    105. Levi C. Smith Sr. (N)
    106. Lori Sluder Smith (Rep)
    107. Lyndon John Smith (Lib)
    108. Paul Smith (Rep)
    109. Phillip Smith (Rep)
    110. Raymond Smith (Dem)
    111. Ronnie Smith (Dem)
    112. Sean Smith (Rep)
    113. Shelena Smith (Dem)
    114. Edgar G. Smoak (Dem)
    115. Mark Snelson (Dem)
    116. Tommy Sofield (Rep)
    117. Joseph (Joe) Sorce (N)
    118. Michael T. Sorrells (Dem)
    119. Harry Southerland (Dem)
    120. Brenda Sparks (N)
    121. Michael Speciale (Rep)
    122. Mark Speed (Dem)
    123. Beverly Routh Spencer (Rep)
    124. Becky Spragins (Dem)
    125. Chad Stachowicz (Dem)
    126. Michael J. Stading (Rep)
    127. Horace Stainback (Dem)
    128. Tom Stark (Rep)
    129. Aimy Steele (Dem)
    130. Bob Steinburg (Rep)
    131. Bill Steritt (Dem)
    132. Henry L. Stevens IV (Rep)
    133. Sarah Stevens (Rep)
    134. Carolyn Stewart (Rep)
    135. Caron Stewart (Rep)
    136. Chad M. Stewart (Rep)
    137. Robert J. Stiehl III (Dem)
    138. Cal Stiles (Rep)
    139. William Stinson (Dem)
    140. Edith Stitt (Dem)
    141. Jay Stobbs (Rep)
    142. Stephen Craig Stokes (Dem)
    143. Keith Stone (Rep)
      candidate for Nash County Sheriff
    144. Michael (Mike) Stone (Rep)
    145. Scott Stone (Rep)
    146. Christine Fields Strader (Rep)
    147. Donald Wade Street (Rep)
    148. Jennifer Smith Strickland (N)
    149. Larry C. Strickland (Rep)
    150. Ronnie Strickland (N)
    151. Dawn G. Stroud (Rep)
    152. Giles Stroud (Rep)
    153. Mike Stuart (N)
    154. Vancine Sturdivant (Dem)
    155. Cindy Sturges (Rep)
    156. Mitchell Styers (Dem)
    157. Quentin T. Sumner (Dem)
    158. Keith A. Sutton (N)
    159. Mike Sutton (Una)
    160. Natasha Sutton (Dem)
    161. Pam Sutton (Rep)
    162. Todd P. Sutton (N)
    163. Michael (Shannon) Swindell (Una)
    164. John Szoka (Rep)
  20. T
    1. Mary Ann Tally (Dem)
    2. Jeff Tarte (Rep)
    3. Jim Tate (Rep)
    4. Nicole Tatum (Rep)
    5. Joe Tauber (Rep)
    6. Maynard Taylor (Rep)
    7. Nick Taylor (Lib)
    8. Lee Teague (Rep)
    9. Katie C. Tedder (N)
    10. Geoffrey M. Tennant (N)
    11. Carlton Terry (Rep)
    12. Evelyn Terry (Dem)
    13. Allen Thomas, Jr. (Dem)
    14. Kim Goings Thomas (Dem)
    15. Scott Thomas (Dem)
    16. Susie K. Thomas (Dem)
    17. Carolyn J. Thompson (Dem)
    18. Gregory B. Thompson (Dem)
    19. Jim Thompson (N)
    20. Kennedy Thompson (Rep)
    21. Pam Thompson (N)
    22. Randy Thompson (Rep)
    23. Alan Thornburg (Dem)
    24. Linda L. Thorne (Dem)
    25. Jimmy Thornton (Rep)
    26. Lawrence Tickle (Dem)
    27. Jerry R. Tillett (Rep)
    28. Todd W. Tilley (Dem)
    29. David Tillman (Dem)
    30. Jerry W. Tillman (Rep)
    31. Jim Tobin (Rep)
    32. Angela Todd (Dem)
    33. Dean Martin Tolson (Rep)
    34. Katie Tomberlin (Dem)
    35. Alan Toney (Rep)
    36. James (Little Brother) Topping (Dem)
    37. John A. Torbett (Rep)
    38. Gena Metts Torrence (Una)
    39. Craig Travis (Rep)
    40. Richard (Rick) Trevena (Dem)
      candidate for Camden County Sheriff
    41. Wes Tripp (Dem)
    42. Robert Parks Trivette (Dem)
    43. Lou Trosch (Dem)
    44. Nora Trotman (Rep)
    45. Don W. Truell (Rep)
    46. George Truman (Dem)
    47. William C. (Bill) Tucker (Rep)
    48. Josh Tunnell (Rep)
    49. Larry Turnbow (Dem)
    50. Brian Turner (Dem)
    51. Del Turner (N)
    52. Rena W. Turner (Rep)
    53. Ty Turner (Rep)
    54. Jason Tuttle (Rep)
    55. Randy Tweed (Rep)
    56. Jason Tyndall (Una)
      candidate for Greene County Sheriff
    57. Jeanne Tyner (Dem)
    58. Herman Lee Tyson Jr. (N)
  21. U
    1. Ray Ubinger (Lib)
    2. David Ulmer (Lib)
  22. V
    1. Terry Van Duyn (Dem)
    2. Chris Van Pitman (N)
    3. Blake Vance (Rep)
    4. Ric Vandett (Dem)
    5. Roxann Vaneekhoven (Rep)
    6. Thai Vang (Rep)
    7. Brenda Vaughn (Rep)
    8. Julie von Haefen (Dem)
  23. W
    1. Joyce Waddell (Dem)
    2. Trudy Wade (Rep)
    3. Scott Irving Wagner (N)
    4. Anna Mills Wagoner (Rep)
    5. Matthew Wagoner (Lib)
    6. Amy Sigmon Walker (Rep)
    7. B. Mark Walker (Rep)
    8. Caroline L. Walker (Dem)
    9. David Nelson Walker (Rep)
    10. Doretta L. Walker (Dem)
    11. Julius Walker, Jr. (Dem)
    12. Randy Walker (Dem)
    13. Russell Walker (Rep)
    14. Betty Cloer Wallace (Dem)
    15. Blake Wallace (Dem)
      candidate for Duplin County Sheriff
    16. Chevonne Wallace (Dem)
    17. Charlie Wallin (Dem)
    18. Larry Walston (Rep)
    19. Joseph Louis Walton (N)
    20. C.W. Ward (Rep)
    21. Randy Ward (N)
    22. Sharon J. Warden (N)
    23. Debbie Ware (Rep)
    24. Charles Warren (Dem)
    25. Harry Warren (Rep)
    26. Brent Washburn (Dem)
    27. LaShawnda Washington (N)
    28. Yancey Washington (Dem)
    29. Frankie Waters (Rep)
    30. Mike Waters (Dem)
    31. Karen Watford (Rep)
    32. Chris Watkins (Rep)
    33. James Watkins (Una)
    34. Rick Watkins (Dem)
    35. Skip Watkins (Rep)
    36. Tripp Watson (Rep)
    37. Danny Watts (N)
    38. Ryan Watts (Dem)
    39. Jason Ray Wease (Dem)
    40. Gary Weaver (Rep)
      candidate for Pitt County Sheriff
    41. Glen Webb (Rep)
    42. Joseph (Joe) Webb (Dem)
    43. Torian Webson (Rep)
    44. Karen Webster (Dem)
    45. Glenda P. Weinert (Rep)
    46. Linda Welborn (Rep)
    47. Marion Welborn (Rep)
    48. Ashley H. Welch (Rep)
    49. Andy Wells (Rep)
    50. Mary P. Wells (Dem)
    51. Ronald (Ron) Wesson (Dem)
    52. Alan West (Dem)
    53. Billy West (Dem)
    54. Chris West (N)
    55. Greg West (N)
    56. Greg West (Dem)
    57. James West (Dem)
    58. Mike West (Una)
    59. Gary (Hippie) Westmoreland (Rep)
    60. Larry D. Weston (Una)
      candidate for Hyde County Sheriff
    61. Brittany H. Wheatly (Rep)
    62. David Wheeler (Dem)
    63. Ronnie Whetstine (Rep)
    64. John R. Whichard (Rep)
    65. Steve E. Whisenant (Dem)
      candidate for Burke County Sheriff
    66. Carol Allen White (Dem)
    67. Donna McDowell White (Rep)
    68. Gloria Jefferson White (Dem)
    69. Shelby White (Dem)
    70. Tom White (Rep)
    71. Catherine Whiteford (Rep)
    72. Rochelle Whiteside (Dem)
    73. Al Whitesides (Dem)
    74. Davis A. Whitfield-Cargile (Una)
    75. Al J. Whitney (Dem)
    76. Carol Whitt (Rep)
    77. Dan Whitten (Dem)
    78. Dale E. Wiggins (Rep)
    79. Lamont Wiggins (Dem)
    80. Nell F. Wiggins (Dem)
    81. Phillip Coker Wight (Rep)
    82. Roy Wijewickrama (Dem)
    83. Emmanuel Wilder (Rep)
    84. Gordon Wilder (Dem)
    85. John Worth Wiles (Dem)
    86. Aric Wilhelm (Rep)
    87. Arin Wilhelm (Dem)
    88. Christy E. Wilhelm (Rep)
    89. Brindell B. Wilkins, Jr. (Dem)
    90. Burnis Wilkins (Dem)
    91. Brian C. Wilks (Dem)
    92. Latasha Wilks (Dem)
    93. Blair Williams (Dem)
    94. Bob Williams (Rep)
    95. David Williams (Rep)
    96. Ed Williams (Rep)
    97. James (Coach Tank) Williams (N)
    98. Johnny M. Williams (Dem)
      candidate for Warren County Sheriff
    99. Mary Perkins Williams (Dem)
    100. Randy D. Williams (Rep)
    101. Raymond Williams (Rep)
    102. Terry A. Williams (N)
    103. Terry Williams (N)
    104. Todd M. Williams (Dem)
    105. Shelly Willingham (Dem)
    106. Wayne Willingham (N)
    107. Angela Wilson (Dem)
    108. Jane Allen Wilson (N)
    109. John Wilson (N)
    110. Joseph S. Winslow Jr. (Dem)
    111. Kent Winstead (Dem)
    112. Marcy Wofford (Dem)
    113. R. Andrew Womble (Rep)
    114. April C. Wood (Rep)
    115. Joe Wood (Rep)
    116. William A. (Bill) Wood (Dem)
    117. Jim Woodall (Dem)
    118. Calvin Woodard Jr. (Dem)
      candidate for Wilson County Sheriff
    119. Mike Woodard (Dem)
    120. Malishai (Shai) Woodbury (Dem)
    121. Summer Woodside (N)
    122. Gayle Woody (Dem)
    123. Billy Wooten (Dem)
    124. Clark Wooten (Rep)
    125. J. D. Wooten (Dem)
    126. Tommy S. Wooten II (Rep)
    127. Michael H. Wray (Dem)
    128. Ennis W. Wright (Dem)
    129. Ophelia Wright (Dem)
    130. Paul Wright (Rep)
    131. Tim Wright (Rep)
      candidate for Polk County Sheriff
    132. Todd Wulfhorst (N)
    133. Barbara E. Wyatt (Dem)
    134. Ron Wyatt (Rep)
  24. Y
    1. Bridgette M. Yaeger (N)
    2. Geniey Yang (Dem)
    3. Larry Yarborough (Rep)
    4. Barbara S. Yates-Lockamy (Dem)
    5. Larry Yoder (Rep)
    6. Jamie Yontz (Rep)
    7. Gail Young (Dem)
    8. Kathy Young (N)
    9. Patricia Kaufmann Young (Dem)
    10. Rob Young (Rep)
    11. Wood (Woodie) Hall Young, Jr. (Rep)
  25. Z
    1. Frank C. Zachary (Rep)
    2. Lee Zachary (Rep)
    3. Rob Zapple (Dem)
    4. Dan Zeller (Dem)
    5. Gabriel E. (Gabe) Zeller (Una)
    6. Tracie N. Zukowski (N)