Web Search powered by YAHOO! SEARCH

Candidate Index

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. David Ackeberg
      candidate for Polo Alderman, Ward 1
    2. John Ackman Sr.
    3. Dale Adams (I)
    4. Dana Adams (I)
    5. Jimmie L. Adams
    6. Ron Adams
    7. William Adams (I)
    8. Roger Ahlensdorf
    9. Jerry Albertson (R)
    10. Alan Albrecht
    11. Robert Albrecht (I)
    12. Richard Alde
    13. William Alford
    14. Valerie Alt (I)
    15. Kathleen Altensey (C)
    16. Jean Amendt (R)
      candidate for Erin Township Clerk
    17. Benjiman L. Andersen
    18. Harold Anderson
    19. James A. Anderson (I)
    20. Karen Anderson (I)
    21. Louis Anderson (I)
    22. Lynn Anderson (I)
      candidate for Spring Township Clerk
    23. Randall N. Anderson (I)
    24. Ryan M. Anderson (I)
    25. Jay Andrews
    26. Shauna Arco (R)
      candidate for Belvidere City Clerk
    27. Josh Arduini
    28. Paul Arena (I)
    29. Jack Armstrong
    30. Robert Asche (I)
    31. Gene Ashton
    32. Craig Aspinwall (R)
      candidate for Erin Township Trustee
    33. Bradley Auker
    34. Carol Aurand (I)
  2. B
    1. Owen Bach
    2. William Backus (I)
    3. Jeff Bader (I)
    4. Robert Bahling (I)
    5. Lee Baird
    6. David E. Bakener
    7. Jeff Baker (I)
    8. Marian Baker
      candidate for Taylor Township Clerk
    9. Randy Baker (R)
    10. Ronald Baker
    11. Dwight L. Balbach (I)
    12. Kenneth Baldauf (R)
    13. Theresa Balk (I)
    14. Christoffer Banks
    15. Daniel J. Barber (I)
    16. Charles Barnes
    17. Steve Barrick (I)
    18. Ron Bartelt
    19. Barry Barton
    20. Don Bawden (I)
    21. Alan Bawinkel (R)
    22. Bonnie Bawinkel (R)
      candidate for Harlem Township Clerk
    23. Frank Beach (R)
    24. Gail Beach
    25. Scott Bearrows
    26. John Beck (R)
    27. Bonnie L. Becker (I)
    28. Mary Behlke
    29. John H. Behn, Jr. (I)
    30. Nancy Belt (I)
    31. Nickee Bender (I)
    32. Jason Benesh
    33. Jim Benkovich (R)
    34. Charles Bennehoff (R)
    35. Gail Bennett (I)
    36. Romero Bennett
    37. Chelsea Benson
    38. Allen Berg
    39. Carol Berglund (I)
    40. Dennis Bergman (I)
    41. Andrew Berlage (R)
    42. Chris Berner (R)
    43. Timothy E. Berning (I)
    44. Pam Bernstein (N)
    45. Simon Bernstein
    46. Sue Berogan
    47. Mary Claire Bersbach (I)
    48. Susanne N. Bertenshaw
      candidate for Dement Township Clerk
    49. Ed Bettner
    50. Richard Beuth (I)
    51. Tom Bicksler (I)
    52. George Bigelow
    53. Colette Binger
    54. Diana Bird
    55. Lee F. Black
    56. Milan D. Blaho (N)
    57. Joseph Blair (D)
    58. Wesley Block (R)
    59. Larry Blumeyer
    60. Mark Bocker
    61. Deborah H. Boden
    62. Donald L. Boebel (I)
    63. Bill Bohnsack (R)
    64. Eugene Bolek (R)
    65. Jerry Bolin
    66. Andrew Bollman
    67. Gary H. Bolthouse
    68. Lorrie Boomgarden
    69. Terry Boomgarden (I)
    70. Jeff Boop (R)
    71. Larry Bordner (R)
    72. Ray Bordner (R)
    73. Jack Bott
    74. Joanne Bott
    75. Susan Bourquin
    76. William Bourquin (I)
    77. Robert Bowers
    78. Sharon E. Bowers
    79. Dennis L. Boyer (I)
      candidate for Nora Township Trustee
    80. Kevin Boyer
    81. Randall Boyer (D)
    82. Russ Boyer (I)
    83. Francis Bral
    84. Paul Bral
    85. James Brandt (R)
    86. Richard N. Brandt (N)
    87. Rodney A. Brandt (N)
    88. Adam Bratley (R)
    89. Elaine Breck
    90. Chad Bremmer
    91. Laura Bremmer (I)
    92. Fred Brereton (R)
    93. William Breuning (I)
    94. Gael A. Brewbaker
    95. John Brigham
    96. Chet Brinkmeier
    97. Dan Brinkmeier (R)
    98. Keith Brinkmeier (R)
    99. David Brockman
    100. Leonard E. Brokaw
    101. Robert Brokish (R)
    102. Maurice Bronkema
    103. John Brooks (I)
    104. Sandy Brooks
    105. Gregory A. Broshous
    106. Duane Brotherton (I)
    107. Betty I. Brown (I)
    108. Bradley A. Brown (I)
    109. James Brown (R)
    110. Jane A. Brown (I)
    111. Ronald R. Brown
    112. Samantha Brown (R)
    113. Thomas R. Brubaker (I)
    114. Mark L. Brunner (I)
    115. Tom F. Brusch (N)
    116. Ferald Bryan
    117. Ronald Buchenau (I)
      candidate for Lena Village Trustee
    118. David Bucher
    119. Corey Buck
    120. Caryl Buford (I)
    121. John Bumphrey II (D)
    122. Roger W. Bunger
    123. Bob Burden
      candidate for Loves Park City Clerk
    124. Jane Burden
    125. Barbara Burns (I)
    126. Jean Burton
    127. David Busjahn (R)
    128. Linda Buss (C)
    129. Janet Bussan (I)
    130. Debra Butenschoen
    131. Cheryl Butler
    132. Richard Byers
    133. Thomas O. Byro
  3. C
    1. Arnoldo Cabello (R)
    2. James Campbell (I)
    3. Donald Carlson (R)
    4. Brent Carmichael
    5. David B. Casey
    6. Mike Casper (I)
    7. Cory C. Cassens
    8. Daniel P. Caswell (I)
    9. David Caudle (R)
    10. Josephine Cavaliere (I)
    11. Diane Cecil
    12. Michael Cermak
    13. Mike Chamberlain (R)
      candidate for Belvidere Mayor
    14. Douglas Chapman
    15. Joseph Chiarelli (R)
    16. Kent M. Chidley
    17. Walter Chimiak
    18. Chet Chriss (R)
    19. Peter Church (I)
    20. Janice M. Cich
    21. Jennifer Cissna
    22. James Claeyssen (I)
    23. Mary Jo Clapper (C)
    24. Deborah Clark (I)
    25. Gary Clark
    26. James Clay (R)
    27. Shannon Clay (R)
    28. John Cleland (I)
    29. Kristine Clothier
      candidate for Polo City Treasurer
    30. William R. Clothier
    31. Barbara Clubb
    32. Candy S. Coffey
    33. Tim Coffman
    34. Michelle Coglianese
    35. Daniel J. Cole (I)
    36. Theresa K. Cole (I)
    37. Katherine Collins
    38. Leonard A. Collins
    39. Larry Colver (I)
    40. George Conley (I)
    41. Pamela Connell (R)
    42. Daniel Conness (D)
    43. Michael Connor
    44. Shawn M. Connors (I)
    45. Peter Conway
    46. Susie Corbitt
      candidate for Polo City Clerk
    47. D. Sue Cording (N)
    48. Rhett Cornelius (I)
    49. Dennis Cosgrove (I)
      candidate for Nora Village Trustee
    50. Owen Costanza (I)
    51. Al Cox
    52. Edward Cox
    53. John W. Cox. Jr. (N)
    54. Russell S. Cox (I)
    55. Shawn Cox
    56. Todd Cox (I)
    57. Pauline Craig (I)
    58. Jodee A. Craven
    59. Don Crawford (I)
    60. George Crawford (R)
    61. Mary Crawford
    62. G. Allen Crist
    63. Michael Cromwell (I)
    64. Richard Crosby
    65. Cindy Cross (R)
    66. Craig Cross
    67. Jason Crouch
    68. Ken Crowley (D)
    69. Sherri Crowley
      candidate for Harlem Township Clerk
    70. Andrew Crutchfield
      candidate for Freeport Mayor
    71. Janice Crutchfield (N)
    72. Mark Cueno (I)
    73. Paula Cull (I)
    74. Brad Cummins (R)
    75. Brian Cunningham
    76. Chad Cunningham (I)
    77. Larry Cunningham
    78. Jo Curry
    79. Richard Cuthbertson (I)
    80. Matthew Cuyler
  4. D
    1. David D'Aloia
    2. Curt Dahl
    3. Dennis L. Daly (I)
    4. Gordon Dammann
    5. John Danielson
    6. Terry Daugherty
    7. Rita F. Dauphin
    8. Ted A. Davenport (I)
      candidate for Rush Township Clerk
    9. Darrel Davis (I)
    10. Jerry Davis (I)
    11. Steven S. Davis
    12. Jon Daws (R)
    13. Charles Dawson (I)
    14. Dennis Dawson (I)
    15. Joseph Deckert (I)
    16. Dana DeHaven (R)
    17. Nola J. DeVries
    18. Robert DeVries
    19. Tim DeVries
    20. Annette DeYoung
    21. Kelly Diamond
    22. Karen Dickinson
      candidate for Adeline Village Clerk
    23. Mike Dickinson
    24. Lowell Dickman (R)
    25. Jacqueline D. Dickow
    26. Brian Diddens (R)
    27. David Diedrich (I)
    28. Aileen Diehl
    29. Angela Dieterman
    30. Angela Dieterman
    31. Tom Dietmeier (R)
    32. Bob Dietzel (I)
    33. Leslee A. Dimke
    34. Michael Dittmar (I)
    35. Richard E. Dittmar (I)
    36. Merri Dittmar-Sevey
    37. Lolita Ditzler (I)
      candidate for Durand Township Clerk
    38. Dan Dixon (I)
    39. Emily Dixon
    40. Jane Dixon (I)
    41. Warren Dixon (I)
      candidate for Rush Township Trustee
    42. Ben Dolan (I)
    43. William Donley (I)
    44. Dennis Dovenmuehle (I)
    45. Jay Doyle
    46. Eric Dregne (N)
    47. Neil F. Dreier (I)
    48. Elke C. Drendel
    49. Richard Drendel
    50. John J. Dreska
    51. Francis Drew
    52. Dale Drexler
    53. Andrea Dubnick
    54. Staci M. Duerr
    55. Gerald O. Duerst (I)
    56. Lucille A. Duerst (I)
      candidate for Laona Township Clerk
    57. Rae Duncan (I)
    58. James B. Dunn (I)
    59. Timothy Durkee (R)
    60. John Dwinnells (I)
    61. Raymond A. Dyck
    62. Raymond Dyck
  5. E
    1. Charles Eadie
    2. Lindy Eckerd
    3. Michelle Eckerd-Halverson
    4. Lee Eden (R)
    5. Rena B. Eden (I)
    6. Larry Edler
    7. Marvin Edler (R)
    8. Laura Edmonds (N)
    9. Francis Egan (D)
    10. Leslie Eggers
    11. Ron L. Ehrler (R)
    12. Kenneth Eichholz
    13. Kenneth M. Einsweiler (I)
    14. Matt Ellingson
    15. Julianne Elliott
    16. Robert A. (Bob) Elliott
    17. Stanley Ellsworth (I)
    18. Fay Ellwanger (I)
    19. Dan Elsasser
    20. Mary Beth Elsen
    21. Paul D. Elsen (I)
    22. Karen Elyea (D)
    23. James G. Endress
    24. Daniel Engelkes
    25. Edgar Englekens (R)
    26. Gerald Erbsen (D)
    27. Donna Ernst (I)
      candidate for Warren Township Clerk
    28. Jaime Escobedo
    29. Ginger Eterno
    30. Franklin J. Eubank, Jr. (I)
    31. Stephen J. Eytalis (I)
  6. F
    1. Kevin Fagan (I)
    2. Edward Fahs
    3. Richard Faivre
    4. John Falzone (I)
    5. Darlene Farrey (I)
    6. Matthew Feltes (I)
    7. Roger Fenelon
      candidate for Owen Township Trustee
    8. Richard Ferguson (R)
      candidate for Kent Township Trustee
    9. Trent Ferguson
    10. Richard F. Fiedler (I)
    11. Eric Fiene (R)
    12. Bernard Figi (I)
    13. Jeff Fillmore
    14. Edward F. Finch
    15. John Finfrock
    16. Jon Finfrock
    17. Samuel Finfrock
    18. Sandra Fishel
    19. Dale R. Flanagan
    20. Michael R. Flick
    21. Doug Floski
    22. Mark Fluhr (I)
    23. Brian Flynn (R)
    24. Dean Foat (I)
      candidate for Nora Village Trustee
    25. Ruth Foley (I)
    26. James Folgate (R)
    27. Bradley Folkers
    28. Ed Foltz (I)
    29. Glen Foote
    30. Bradley D. Ford
    31. Sandy Fordell
    32. Brenda Forth (D)
    33. Phillip Fossler
    34. Zachary W. Foster (I)
    35. Debra Foust (R)
      candidate for Loran Township Clerk
    36. John Foxley
    37. Clayton Fraley
    38. John Francke (I)
    39. Michael Frank (I)
    40. Nichole Frank (I)
    41. Nancy Franz
    42. Bridget Fraser
    43. Kenneth Freeman (I)
      candidate for Flora Township Clerk
    44. Jeff Freeze
    45. Paul Frey (I)
    46. Scott Fridly
    47. Rick Fritz
    48. Rod Fritz (I)
    49. Kevin Frost (R)
    50. Chad Fruit
    51. Charles Frykman
    52. Larry Fulfs (D)
    53. Susan Fulton (I)
      candidate for Hanover Village Clerk
  7. G
    1. Robert Gable (I)
    2. Carol Gagliardi
    3. Diane L. Gallagher
    4. Greg P. Gallagher (I)
    5. Shaun Gallagher (I)
    6. Shaun M. Gallagher
    7. Cheryl Galor
      candidate for Polo Alderman, Ward 3
    8. Eswell D. Gardner
    9. Robert Garnhart
    10. Steve Garrels
    11. Scott Garrison
    12. Donald Gasparini
    13. Lorin Gatz
    14. Kimberly Gazda (I)
    15. Bob Geddeis
    16. Kathi Gehrke
    17. Jack Gehrts (I)
    18. Seth Gelander
    19. Jamie Getchius (R)
    20. Danielle Giacomazzo (I)
    21. Gary Gibson (I)
    22. Paul H. Gibson
    23. Ronald L. Gibson
    24. Rhonda Giedd (R)
    25. Jonathan Gieson
    26. Linda Gilbertson
    27. Lanita J. Gillett (I)
    28. Beverly Giorgi (I)
    29. Shane Gipe (I)
    30. Michael Gittleson
    31. Jim Gitz (C)
      candidate for Freeport Mayor
    32. Jody Glasgow (I)
    33. Douglas Glendenning
    34. Kevin Glendenning
    35. Tamara J. Glendenning
      candidate for Scott Township Clerk
    36. Terry Glendenning
    37. James Goebel (D)
    38. James C. Goken (I)
    39. Tracy Golden
    40. Warren E. Goldsand (I)
    41. Linda Gonnerman (I)
    42. Lydia Gonzalez (D)
    43. Mark Goodwin (I)
    44. Mickey Goral (D)
    45. Judith Gordon
    46. Virgil Gordon (R)
    47. Paul Gorski (D)
    48. Gordon Gotsch (I)
    49. Kim P. Gouker
      candidate for Byron City Clerk
    50. Lynda Gould
    51. Kimberly Gousha-Mapes
    52. Jennifer Grady
      candidate for Owen Township Trustee
    53. Glen E. Gratz (I)
    54. Wendy Gray (I)
    55. Kate A. Green (N)
    56. Steve Greenfield
    57. Colin Grennan
    58. Ronald Grenoble (I)
      candidate for Nora Village Trustee
    59. Judson Griffith
    60. Ed Grob
      candidate for Roscoe Village Clerk
    61. Pennie Groezinger (I)
    62. Richard Groezinger (I)
    63. Roger Groezinger
    64. Steven Gronlund
    65. Nancy Grossnickle
    66. Tony Grotto (I)
    67. Kathy L. Grover (R)
    68. Terry Groves (N)
    69. Kenneth Grzybowski II (I)
    70. Carolyn Grzywa
    71. Jacob Guenzler (I)
    72. Judith E. Gurney (I)
    73. Donald Gustafson (I)
    74. Colleen Guthrie (I)
  8. H
    1. Amy T. Haas
    2. Greg Hackbarth
    3. Bill Hagemann
    4. Jeffrey L. Hagemann (R)
    5. Leonard (Tobe) Hagemann
    6. Michael Hagemann (R)
    7. Kathleen S. Hagen (R)
    8. Elizabeth Hahn
    9. Michael Halfman
    10. Kris Hall (I)
    11. Tim Hall (I)
    12. Timothy Hall
    13. Scott Hamilton (I)
    14. Marcia Hammer (R)
    15. Frank Haney
    16. Christy Hanlin
      candidate for Byron Mayor
    17. Glenn Hansen
    18. Edyth Hanson (I)
    19. Chad Harbison (I)
    20. Jeni Hardin
    21. Janet F. Harding
    22. Diane S. Haring (I)
    23. Gary Harleman
    24. Daniel Harms (N)
    25. Peggy Harmston (I)
    26. Alan Harn (R)
    27. Michael R. Harn
    28. Michael Harner
    29. Daryl Harrenstein (I)
    30. Sharon Harrison
    31. Galen Hart
    32. Cheryl Hartman (R)
    33. Timothy W. Harvey
    34. Deanne R. Haub
      candidate for Creston Village Clerk
    35. Brett Haug (I)
    36. Gary L. Haughton (N)
    37. Terri Hausvick
    38. Joann Hawes (R)
    39. Tom Hawes (R)
    40. Yvonne Hay (I)
      candidate for Nora Township Trustee
    41. William J. Hayes (I)
    42. Barbara Hazzard (I)
    43. Brian Hedrington (I)
    44. David Heeren
    45. Lynn Heeren (R)
    46. Justin Heid (R)
    47. Otto P. Heisner
    48. Brian Heldt
    49. Ann M. Heller (I)
    50. Diann Helnore (D)
    51. Pat Henderson (R)
    52. Kathi Hendrickson (I)
    53. Alvin "Scott" Henninger (I)
    54. Larry Hentrich (I)
    55. Mark A. Herbig
    56. Peter Herdklotz (I)
    57. Susan Herely
    58. Susan M. Herely
    59. Venita Hervey (D)
    60. Robert "Bob" Hess (N)
    61. Tamala A. Hesselbacher (I)
    62. Marcia Heuer
    63. Patrick Hickey
    64. Roger Hickey
    65. James Higgins (I)
    66. Mark Highland (D)
    67. David K. Hillis
    68. Vernon Hilton (D)
    69. Thomas Hoak
    70. Patrick Hoey
    71. William Hoff
    72. Sally K. Hoff
    73. Shawn Hoffman
    74. Sheila A. Hoffman (N)
    75. Mike Hoffmann
    76. Theresa Hohlfelder (I)
    77. Gary Holland (I)
    78. Terrence J. Holland (I)
    79. William E. Holland (I)
    80. Lee Hollewell
    81. A. Marie Holmes
    82. Jeff Holt
    83. Jeffery A. Holt Jr. (D)
    84. Edward "Paul" Homb
    85. Sheila Hooper (C)
    86. Lyle Hopkins
    87. Robert L. Horn
    88. Shirley Horstman
    89. Craig Horstmeier (R)
    90. Richard Hose
    91. David C. Howard
    92. Lorraine Hubbard
    93. Paulinda Hubbard
    94. Thomas L. Huddleston III
    95. JoAnn Hudson (I)
    96. Berton C. Huftalin
    97. Sally Jo Huggins (I)
    98. Jamero "Jay" Hughes
    99. Jim Hughes (D)
      candidate for Rockford Mayor
    100. John Hurley
    101. John Huschik, Jr. (I)
    102. Mary Beth Hyde (I)
      candidate for Galena City Clerk
    103. Michael Hyland (N)
  9. I
    1. Elizabeth Intyre
    2. Todd Isaacs
  10. J
    1. Mel Jackovich
    2. Dane Jackson (I)
    3. Lisa Jackson
    4. John Jacobs
    5. John Jacobson
    6. Sara Janecke
    7. Sheila A. Janisch (N)
      candidate for Durand Village Clerk
    8. Scott Jeffrey
    9. Thomas E. Jencius (I)
    10. Ronald P. Jenkins
    11. Chris Jenner
    12. Mark Jewell (I)
    13. Jon Jilderda (I)
    14. Brian Johnson
    15. David E. Johnson
    16. Gerald J. Johnson (I)
      candidate for Rice Township Trustee
    17. Molly Johnson
    18. Peter Johnson
    19. Ronald Johnson
    20. Steve Johnson
    21. Elizabeth Johnson-Lovett
    22. Clifford Jones
    23. Nancy Jones (I)
    24. Dwain Jordan (R)
      candidate for Kent Township Trustee
  11. K
    1. James J. Kaiser (I)
    2. Tracy Kaiser (I)
    3. Elliott Kallstrom (I)
    4. Ron Karczewski
    5. Charles Kastning (I)
    6. Aaron Katzenberger (N)
    7. Brad Kauffman (I)
    8. Dale E. Kean (I)
    9. Lynn Kearney
    10. Emilie Keller
    11. Jennifer Kelly-Heppler
    12. Nikki Keltner
    13. Peggy Kemp
    14. Jack Kempel (D)
    15. Marvin Kempel (R)
    16. Melvin Kempel (D)
    17. Richard Kennay
    18. James C. Kenney
    19. Karen Kenney (I)
    20. Kerry B. Kenney
    21. Kerry Kenney
    22. Roger Kent (I)
    23. Scott Kent (R)
    24. Jerry Kent, Jr. (I)
    25. Robert J. Kepner (I)
      candidate for Nora Township Trustee
    26. James Kidd
    27. Jerry Kieffer (N)
    28. Ken Kiehl
    29. Mat Kiehl (I)
    30. Kris L. Kieper (I)
    31. Amy King
    32. Robert E. Kinney (I)
    33. James Kirby (I)
    34. Jan Klaas (R)
    35. Karen Kleckner
    36. Matthew J. Kleckner (I)
    37. Michael Kleen (R)
      candidate for Rockford Mayor
    38. Rebecca Klein
    39. James Kleindl (R)
    40. Michael Klentz (I)
    41. Tom Klinge
    42. Raymond Kloepping (I)
    43. Doug Knapp
      candidate for Polo Mayor
    44. James Knauer (I)
    45. Terri Knight
    46. Kathy Knodle (I)
      candidate for Freeport Mayor
    47. Robert Knoup (I)
      candidate for Pearl City Mayor
    48. Ronda Knoup
    49. Jason Knox (I)
    50. Michael Kodner
    51. Cletus Koester (I)
    52. Kenneth Koester (I)
    53. Irvin Koning
    54. Jason Kopp
    55. Kim Kopp (I)
    56. Timothy N. Koritz (R)
    57. Kathryn Korth
    58. Mary Korth
    59. Gary Kovanda
    60. Scott Kramer (I)
    61. Susan Kreger (I)
    62. Larry Krell (R)
    63. Darla Krogman
    64. Nicklas Krogman (I)
    65. Amy Krolow
    66. Douglas C. Kroupa
    67. Kurt Kubatzke (R)
    68. Michael Kuckes
    69. Ryan Kufalk (I)
    70. William Kuhlemeier (R)
    71. Patrice Kuhn (I)
    72. William Dan Kunce
    73. Marc Kuney
    74. Anna Kuzmiak (I)
  12. L
    1. Philip J. Labash
    2. Dianne LaForge
    3. Judy LaFurge (I)
      candidate for Davis Village Trustee
    4. Stephanie M. Lange
    5. Robert Langford
    6. Joshua Langholf (I)
    7. Ed Langley
    8. Carol Larson
    9. Ralph E. Larson
      candidate for Byron City Treasurer
    10. Tom Lartz
    11. Cynthia Lawfer (R)
    12. John Lawfer (I)
    13. Julie Lawfer
    14. Joel Lawrence
    15. Patti Lawrence
    16. Brian Leake
    17. Timothy J. Leary
    18. Deborah Lee (I)
      candidate for Boone Township Clerk
    19. Kerry Lee
    20. Richard Lee (R)
    21. Randall Leek
    22. Pete Leibold (I)
    23. Scott Leiser
    24. Woody Lenox
    25. Mary Lenzendorf (R)
      candidate for Harlem Township Clerk
    26. John Leuenberger
    27. Adam Leverton (R)
    28. Peggy Leverton (R)
    29. Mike Lewis
    30. Nancy Lewis (N)
    31. Ronald A. Lewis
      candidate for Marion Township Clerk
    32. Thomas L. Lichty
    33. Jacqueline Lickes (I)
    34. David Lickteig (I)
    35. Amy Lieb
    36. Todd Lincoln (N)
    37. Darryl Lindberg (I)
      candidate for Loves Park Mayor
    38. Andre B. Lindquist
    39. Ian Linnabary
    40. Thomas Liszka (I)
      candidate for Davis Village Trustee
    41. Clint Little
    42. Bruce T. Lizer (I)
    43. Shannon Lizer
    44. Tracy Lloyd
    45. Murry Lobdell (R)
    46. Diane Lofgren (I)
    47. Gary Lolling (I)
    48. Lawrence C. Lomax (I)
    49. David E. Long
    50. Kenneth Long
    51. Randy Long
    52. Thomas E. Long (N)
    53. William "Boo" Long (I)
    54. Steven A. Loomis (N)
    55. Nance' Lorenz
    56. Duane Lovett
    57. Debbie Lowry
    58. Kenny M. Lowry
    59. Jeffrey Lubbers (R)
    60. Dennis Luckey (I)
    61. Cathleen Ludeking (I)
    62. Jon Ludwig
    63. Mike Luepkes
    64. Clarence Lumsden
    65. Marjorie L. Lundquist
    66. Donna Luning (I)
    67. James Luning (I)
  13. M
    1. Sandra Maahs
    2. Robert P. Maas
    3. Gary Maitland (I)
    4. Jude Makulec
    5. Stan Maligranda (I)
    6. Stacy Mallicoat
    7. JoClaire Malpier (I)
    8. Michael D. Mammoser (I)
    9. Carl Manalli
    10. Dennis Manus (R)
    11. Frank Manzullo (R)
    12. Ronald Mapes (I)
    13. David Marcum
    14. David L. Marcure (I)
    15. Doug Mark (R)
    16. Chris (Christina) Marks
      candidate for Roscoe Village Clerk
    17. Debra Marner (I)
    18. Mary Marquardt
    19. Mickey Martin (C)
    20. Edward Marx (I)
      candidate for Belvidere Mayor
    21. Glenn M. Matteson (I)
    22. Karla Maville
    23. Patricia M. Maynard (I)
    24. Dorothee McAuliffe (I)
    25. Harley McCammond
    26. Stephen McCammond
    27. Danny McCarty (R)
    28. Craig McClure
    29. Becky McCoy (I)
    30. Jeff McCoy
    31. Delight McCrea
    32. Lois McCulloch (R)
    33. Keith McDonald (R)
    34. Roger McDougall (I)
    35. James D. McGivney (I)
      candidate for Rush Township Trustee
    36. Jase McGivney (I)
    37. Stacy McGowan
    38. Bruce McKanna
    39. Kathryn McKee
    40. Marshall "Marty" McKee (I)
      candidate for Rush Township Trustee
    41. Thomas McKinley
    42. Michael McKinnon (I)
    43. Greg McKinstrey (I)
      candidate for Nora Village Trustee
    44. John McLane
    45. Robert K. McLane (I)
    46. James C. McMullin
    47. Thomas McNamara (D)
    48. Curtis B. McNames (I)
    49. Linda McNeely (D)
    50. Michael McNett
    51. Lawrence B. McPeek (I)
    52. James Meason
    53. Evelyn Meeks
    54. Donald Meier (I)
    55. Keith Meier (R)
    56. Michael Meier
    57. Bradley Meinert (I)
    58. Dennis Meinert (R)
    59. David E. Meissen (I)
    60. Jody Meissen (N)
    61. Matt Mekeel
      candidate for Polo Alderman, Ward 2
    62. Robert Mellon
    63. Beverly Mellskog (I)
    64. Boyd C. Melvin
    65. Jenny Meminger
    66. Tamela Merdian
      candidate for Polo Alderman, Ward 3
    67. Mary Merema
    68. David Meurer
    69. Merle Meurer
    70. Susan Meusel (I)
    71. Paula Meyer
    72. Richard D. Meyer (R)
    73. Donald Meyers (R)
    74. Matthew Meyers
    75. Robert Meyers
    76. Stuart Meyers
    77. William T. Meyers
    78. Dominic J. Miccolis (I)
    79. Phyllis Miccolis (I)
    80. Anthony Miceli
    81. Chanice Michowski
    82. Dan Mickey (I)
    83. Harold Middendorf
    84. Tony Middendorf (I)
    85. Vickie Middendorf
    86. Christopher Millard
      candidate for Byron Mayor
    87. Douglas Miller
    88. Mel Miller (D)
    89. Robert Scot Miller (I)
      candidate for Davis Village Trustee
    90. Sharon Miller
    91. Terry Miller (I)
    92. James Milligan
    93. Bradley Milliken (R)
    94. Alexander Mills (I)
    95. Juanita Milton
    96. Richard Miranda (I)
    97. Douglas L. Mitchell
    98. Harmon Mitchell (R)
    99. Lori Mitchell
    100. Sid Moate
      candidate for Owen Township Trustee
    101. Alan Mohring
    102. Patricia Molitor
    103. James K. Monge (I)
      candidate for Seward Township Clerk
    104. Donna Monlenda
    105. William B. Montelius (I)
    106. Ray Montelongo
    107. Ruth C. Montgomery (I)
    108. Thomas Moon
    109. Joan Morphey
      candidate for Monroe Township Clerk
    110. Verlen L. Morphey Sr.
    111. Clinton Morris (I)
    112. Larry Morrissey (I)
      candidate for Rockford Mayor
    113. Raymond Morse (I)
    114. Greg Mortenson
    115. Duane E. Moser
    116. Bill Motisi
    117. Richard Mowris
    118. Carol Jean Muchow (I)
    119. Mark Mullen (I)
      candidate for Nora Village Mayor
    120. Nolan Mullen
    121. Bob Mullins
    122. Kim Mullins
    123. James M. Mulvain
    124. Kevin Muradian
    125. Chad Murphy
    126. Erin Murphy (I)
    127. Patrick J. Murphy (R)
    128. Patrick M. Murphy
    129. George Murray
    130. Jamie Murray (I)
      candidate for Leroy Township Clerk
    131. Jon Murray
    132. John Murrell (R)
    133. Brett Musser (I)
    134. Joseph L. Musso (I)
    135. Michael Musso
    136. Gary Myelle (I)
      candidate for Nora Township Trustee
    137. Gary E. Myers
  14. N
    1. Dayle Nagel (I)
    2. Michael Nagel (I)
    3. Bob Nawa (R)
    4. Laura Neece
    5. John Neitzel (I)
    6. Al Nelson
    7. Donald Nelson
    8. Frank Nelson
    9. Nicholas Nelson
    10. Wendy Nelson
    11. Richard H. Nelson (R)
    12. Teena Newburg (I)
    13. Cheryl Newcomer
    14. Gloria Newcomer
    15. Jason P. Newell (I)
    16. Eli Nicolosi (R)
    17. Ross Niedermeier (R)
    18. Timothy Niemann (I)
    19. Sandra Nolan
    20. Scott Noller (I)
    21. Judith A. Norris
    22. Joanie Novak
    23. Al Nowviock (I)
    24. Wendy Nowviock (I)
  15. O
    1. Bob O'Connor (I)
    2. Pat O'Donnell (R)
    3. Herb O'Rourke
    4. Bruce Obendorf
    5. Randy Ocken
    6. Jeanne Oddo (D)
    7. Greg Offenheiser (I)
    8. William F. Oldenburg (I)
    9. Cynthia Olson (I)
    10. Kristin Olson
    11. Michael Olson
    12. Steven Olson (R)
      candidate for Erin Township Trustee
    13. Verla Olson (I)
    14. Lorita A. Ooyen
    15. Dave Oppold (I)
    16. Gynel C. Orr
    17. Traci Ort (R)
    18. Denise Osadjan (I)
    19. Mary Ann Ostendorf (R)
    20. Robert Ostendorf (R)
    21. Sarah Osterberg (I)
      candidate for Bonus Township Clerk
    22. Dennis Osterloo
    23. Keith Otte (R)
    24. Kevin Otte (R)
    25. Alice Otterstein (I)
    26. Wendy Owano (R)
  16. P
    1. Daniel E. Packard
    2. Barry J. Palm
    3. Thomas C. Palmgren
    4. Michael A. Parlapiano (N)
    5. Rachel Parry
    6. Janice Pascoe
    7. Joanna Patrick
      candidate for Flagg Township Clerk
    8. Penelope C. Payton
    9. Donna Pearce
    10. Ken Peart (I)
    11. Michelle J. Pease
    12. Karen Pedersen (R)
    13. Bridget S. Penwell
    14. Treasea Perdue
    15. Terri Perrin
    16. Mary Lou Pertz (I)
    17. Anthony Peterson
    18. Craig Peterson
    19. John Peterson
    20. Paul Peterson
    21. Andrew M. Petitgout (I)
    22. Dorothy Petitgout (I)
    23. Dick Petitt
    24. Erik Petry
    25. Sue Petty
    26. Sue Pfaffinger (I)
    27. Jason Pfeiffer
    28. Norm Pierce (I)
    29. Steven Pierce
    30. Todd Piper (R)
    31. Cindy Piros-Raimer
    32. Brian Piskie (I)
    33. Richard Plager (R)
      candidate for Erin Township Trustee
    34. Pamela Plate-Clark
    35. Carl Plath (I)
    36. Jeanette B. Podnar (I)
    37. Shirley M. Poggioli
    38. Kenneth C. Polhamus (R)
      candidate for Rice Township Trustee
    39. Lynn Polhill (I)
      candidate for Lena Village Clerk
    40. Keith Poole
    41. Joseph Popp
    42. Marta Poppen
    43. Laura Powers
    44. Thomas Powers
    45. Sarah Praneis
      candidate for Rockton Village Clerk
    46. Sarah Praneis
    47. Courtney Prentice
    48. John Pruitt (I)
      candidate for Loves Park Mayor
    49. Dolores Puplava (D)
  17. Q
    1. Charles M. Quick (I)
  18. R
    1. Kirk A. Raab (N)
    2. Cindy Rackow (I)
      candidate for Oneco Township Clerk
    3. Eldon Rackow (I)
    4. Larry Rackow (D)
    5. Andrew Racz (D)
      candidate for Belvidere Mayor
    6. Craig Raders (R)
    7. Vickie Ragnar
      candidate for Owen Township Clerk
    8. Wayne Raisbeck (I)
      candidate for Warren Village Mayor
    9. Miriah Ranken
    10. Stephen Rapp (I)
    11. Eric (Raz) Rasmussen
    12. Thomas Ratcliffe (R)
    13. Martin W. Ravnaas, Jr.
    14. Frank Reddington (I)
    15. Roger Redington (I)
    16. Matthew J. Reed (I)
    17. Keith Reemtsma (I)
    18. Shirley Reif
    19. Brian Reininger
    20. Christopher Remhof
    21. Terry Renner (I)
      candidate for Galena Mayor
    22. Juan Reyes
    23. Chuck Reynolds
    24. JoAnn Reynolds
    25. Steven Reynolds (I)
    26. Carletta "Kitty" Rhodes (I)
    27. James B. Rhodes
    28. James Richardson (I)
    29. Scott Richardson
    30. Maggie Richmond
    31. Thomas R. Richmond (I)
    32. John Rickard
    33. Leonard Ricke (I)
    34. Christopher Riem (I)
    35. Sharon Rigdon (I)
    36. Dennis Riley
    37. Danny R. Ripley (I)
    38. Gary Roberts (I)
    39. Gene Roberts (I)
    40. Bill J. Robertson (R)
    41. Connie Robieson (R)
    42. Kevin Robieson (R)
    43. Paul Roe
    44. Robert Rogers (I)
    45. Ronald Rogers (R)
      candidate for Kent Township Trustee
    46. Scott Rogers (I)
    47. Gerry Rojemann (I)
    48. Tim Rollins
    49. Rodney Montgomery Roop (N)
    50. Darrell Ropp
    51. Bill Rosemeier (D)
    52. Deb Rosemeier (D)
    53. Connie Ross
    54. Joe Ross
    55. Edward Rottman
    56. Suzanne Rourke
    57. T. Walter Roush
    58. Carol L. Rowe (I)
    59. Darleen Rowe (I)
    60. Jack R. Rowley
    61. Jacquelyn Ruch
    62. Barbara L. Rundle
      candidate for Byron Township Clerk
    63. John Rundquist (R)
    64. Lee A. Runte (R)
    65. Daniel Runyan
    66. George Russell
    67. Gerald J. Rust (I)
    68. Michael Rust (I)
    69. Mark Rydberg
  19. S
    1. Henry Saavedra (I)
      candidate for Lena Village Trustee
    2. Scott Sadler (I)
    3. Jaime Salgado (I)
    4. Randall K. Salsbury
    5. Mark Sanderson (I)
      candidate for Belvidere Mayor
    6. Vernell (Vern) Sarver (I)
    7. Alice Saudargas (N)
    8. Kevin E. Savage (I)
    9. Judith Schabacker (R)
    10. Shawn Schadewaldt (I)
    11. Donald Schaible (I)
      candidate for Hanover Village Mayor
    12. Gary Schaible (I)
      candidate for Lena Village Trustee
    13. Eugene Schamberger (I)
    14. Susan Schamberger
    15. Darlene Scharpf
    16. Arnold Schelling
    17. Delores E. Schelm (I)
    18. David Schexnayder
    19. Michelle Schiess
    20. LaVerne Schindler (R)
    21. Marilyn Schlaf
    22. Robert Schlensker
    23. Elaine J. Schlichting (I)
    24. Terry Schlichting (I)
    25. Vicki Schlueter (R)
      candidate for Dakota Township Clerk
    26. Deborah Schmidt (I)
    27. Gene Schmidt
    28. Ray Schmidt
    29. Robert Schneider (I)
    30. Gary Schnorr
    31. Christopher Schoeneweiss
    32. Rhonda Schoeny
    33. Howard Schonhoff (I)
    34. Randy Schoon
      candidate for Polo Mayor
    35. David Schroeder (I)
    36. Keith A. Schryver
    37. Jeffery B. Schuldt (I)
      candidate for Rush Township Trustee
    38. Philip Schuler (I)
    39. Cyril Schulting (I)
    40. Delbert Schulting (I)
    41. Christopher Schultz (I)
    42. John A. Schultz (I)
      candidate for Rice Township Trustee
    43. Stephen Schultz (R)
      candidate for Erin Township Trustee
    44. Roger Schulz
    45. Jacquelyn Schumacher
    46. Ronald Schumacher
    47. Christie Schwartzlow
    48. Ken Scrivano
    49. David Seagraves
    50. Scott Seebach
    51. Zbigniew "Zig" Sekula
    52. Scot Sell (I)
    53. Joy Sellers (C)
    54. Patrick Sellers (I)
    55. Terrance G. Sertle
    56. Cynthia Servant
    57. Mathew Servant (R)
    58. James Setterstrom (R)
    59. Scott Sheffey (R)
    60. Maurine P. Sheppard (I)
    61. Matt Shore
    62. Billy Shroyer (N)
    63. Terry Shroyer
    64. Michael Siedschlag (I)
    65. William H. Signer (I)
    66. Dion Simpson
    67. Joe Simpson (I)
    68. William Simpson
    69. Erik Sivertsen
    70. Larry Sluiter (R)
    71. Joseph Smeck (R)
    72. Arthur Smith
    73. Barbara Smith
    74. Edward Smith
    75. Gene Smith
    76. Mike Smith
    77. Thomas Smith
    78. William H. Smull (I)
    79. Robert Smuszkiewicz (D)
    80. Matt Snider
    81. Steven Snider
    82. Robbin Snodgrass
    83. Ron Snodgrass
    84. Tom Snodgrass
    85. Tom Soat (I)
    86. Dennis Sole
    87. David Soll (I)
    88. Donald E. Sorenson
    89. Mark Sorrentino
    90. John Spaine
    91. Kathleen Spears
    92. Jody Spelman (D)
    93. Marina Spitzer
    94. Clifford Splinter (I)
    95. Janet Splinter (I)
    96. Jasper St. Angel (D)
    97. Ken Staaf (R)
    98. Jon Staben (P)
      candidate for Freeport Mayor
    99. Ernest Stabenow III (D)
    100. Carla Stadel (I)
    101. Irvin L. Stadel (I)
    102. Steven Stadel (I)
    103. Thomas Stafford (I)
      candidate for Rice Township Trustee
    104. Garelt S. Stahl (I)
    105. James Stahl (I)
    106. Oral Staman (I)
    107. Jesse Stamm
    108. Marc Stamm
    109. Kevin Stark (I)
    110. William Staton (R)
    111. Larry Stebbins
      candidate for Savanna Village Mayor
    112. Richard Steder
    113. Janice R. Steele (I)
    114. John D. Steele (I)
    115. Dave Steffen
    116. Donald Steines (I)
    117. Ronald Stelling (I)
    118. Dave Stenger
    119. Scott Steurer
    120. Catherine Stevens (I)
    121. Kerry Steward (I)
    122. Kim Steward (I)
    123. Mark Steward
    124. Wendy Stewart (I)
    125. Patrick Stiefel (I)
    126. Dennis J. Stien
    127. Norman Stimes (I)
    128. Sandra Stimes (I)
      candidate for Boone Township Clerk
    129. Thomas Stockburger (I)
    130. Valerie J. Stocks (I)
    131. James G. Stoewer
    132. Stewart R. Stoffregen (I)
    133. Lawrence A. Stoneburner (I)
    134. Jessica Storey
    135. Chuck Stout
    136. Corey J. Stout
    137. Richard Stoxen
    138. Susan Strand (R)
      candidate for Rice Township Clerk
    139. William "Bill" Strand (R)
      candidate for Rice Township Trustee
    140. Dan Strohecker (R)
    141. Eric Stromberg
    142. Larry Stubbe (R)
    143. Jennifer Sturtevant
    144. Martha Suhr (I)
    145. William Suneson
    146. Steven Swanson
    147. Nord Swanstrom
      candidate for Owen Township Trustee
    148. Melody Sweet (I)
    149. Kevin Swezey (D)
    150. Jason Sword
  20. T
    1. John Talbot
    2. Preston Taylor (I)
    3. Joe Terrell
    4. Jean Tess
    5. Sandra C. Theden
    6. David Thill (R)
    7. Bill Thomas
    8. Kevin Thomas (I)
    9. Samuel Thomas
    10. Jason Thomasson (I)
    11. Ben Thompson (R)
      candidate for Kent Township Trustee
    12. John Thompson
    13. Richard Thompson
    14. Ryan Tremayre Thompson (N)
    15. Ann Thompson-Kelly (D)
    16. Donald Thoren
    17. Carol Timmerman (I)
    18. Dixie Timmerman (I)
    19. Russell Tiritilli (I)
    20. Janice Toay (I)
    21. Ken J. Toms
    22. Scott Toot (I)
    23. Robert Torbert
    24. Tami Torrance (R)
    25. Pamala Tourtillott
    26. Elaine Townsend
    27. Jon H. "Jack" Townsend
    28. Brent Tracy
    29. K. Nick Tranel (I)
    30. Allen Trebian (I)
      candidate for Rice Township Trustee
    31. Jeff Tremble
    32. Barry Trueblood (I)
    33. Sandra S. Tucker (I)
    34. Greg Tuite (D)
    35. Alan Turner (C)
    36. Jim Turner (I)
    37. Robert E. Turner (R)
    38. Travis Turner
    39. Jean Twyning
  21. U
    1. Carol Unangst
    2. Gregory Unger
  22. V
    1. Sarah Vance (I)
    2. Bryan Vandiver
    3. Mark VanOsdol
    4. Renee VanRaalte (I)
      candidate for Nora Township Clerk
    5. Trisha Vaughn
    6. Mary Velcich
    7. Robert L. VenHuizen, Jr.
    8. Patrick Vermett (I)
    9. Judith L. Vesely (I)
    10. David Vietmeier
    11. Michael J. Vincent (I)
    12. Gary Vogeler
    13. Tyler Vogt
    14. Lindsey Voss (I)
  23. W
    1. Francis Wachter (I)
    2. Dave Wade (R)
    3. Lawrence Wagner
    4. Randall L. Wagner
    5. Todd Walberg (I)
    6. David L. Waller (I)
    7. Bernard Walsh
    8. Denise L. Walsh (I)
    9. Jacob Walsh (I)
    10. Molly Walsh
    11. Robert Walsh
    12. Barbara Walters
    13. Arne Waltmire
    14. Becky Waltrip
    15. Curt Ward
    16. Donald Ward
    17. Jay Ware (D)
    18. Wayne Wares (I)
    19. Lynn Warner
    20. Rowland Warrington (I)
    21. Kathy Watkins
    22. Kerwood Watts (I)
    23. Helen J. Weaver (I)
    24. Chad Weber (R)
    25. James A. Webster
    26. Yancy Webster
    27. Edwin C. Wehmhoefer
    28. Marsha Welden
    29. Dennis Wells (R)
    30. Daniel Welp (I)
    31. Denise Welsh
    32. John A. Welsh (N)
    33. Curtis D. Werckle
    34. Jeffrey B. Werner (I)
    35. Maurice West (I)
    36. James Westaby (I)
    37. Ellen Westemeier (I)
    38. William Wetzbarger (R)
    39. Kory Wheat (I)
    40. Thomas L. White (I)
    41. Tonya White
    42. Paula Whiteaker
    43. Patrick Whitehead (D)
    44. Todd Whiteman
    45. Michael Wichman (R)
    46. Rory Wiederholtz
    47. Katie Wienen (N)
    48. Wayne Wienen (I)
    49. Thomas Wilbeck
    50. Robert E. Wilcox
    51. Matthew J. Wild
    52. William Wiley (I)
    53. Steven C. Wilke (I)
    54. Beverly Wilken (I)
      candidate for Ridott Township Clerk
    55. Loran Wilken
    56. Dean Williams (I)
    57. Karl "Chuck" Williams (I)
    58. Paul Williams (I)
    59. Randy Williams (I)
    60. Kimball H. Willis (I)
    61. Alan C. Wills (I)
    62. Bryan Wills
    63. Arthur Willstead
    64. Kevin Wilson
    65. Timothy Wiltfang
    66. Jeffrey Winders (I)
    67. Debra Winning (R)
      candidate for Kent Township Clerk
    68. Erin Winter (I)
    69. Ronald V. Winter (I)
    70. Dave Winters
    71. Russell Wire (I)
    72. Nathan J. Wirtjes (I)
    73. Bob Withrow
    74. Kurt Wllson
    75. William Woessner
    76. Karen Wolber
    77. Joseph Wolf
    78. Kristy Wolter
    79. Lanny Wong
    80. Linda Woodward-Metz
    81. Cynthia Worster (C)
    82. David Wright
    83. Wayne Wubbena (N)
    84. Mark G. Wulfekuhle (I)
    85. Steven G. Wulfekuhle (I)
    86. Rick Wurm
    87. Josephine Wurster (I)
  24. Y
    1. George Yarzak
    2. John Young (I)
    3. Jody Yount
    4. Cheryl Youtsey
  25. Z
    1. Judith Zangs (I)
    2. Keith Zellers
    3. Cecilia Zimmerman
    4. Richard A. Zimmerman (I)
    5. Robert Zimmerman (R)
    6. Eugene Zink (I)
    7. Richard Zink (I)
    8. Pat Zintak (R)
      candidate for Roscoe Township Clerk
    9. Gaylen Zipse
    10. Larry Zumdahl (R)
    11. Ronald Zumdahl
    12. Martha "Meg" Zuravel (C)
      candidate for Freeport City Clerk

Marketplace
Classifieds
Find Rockford jobs
Cars
Homes
Coupons
Your Town
Rockford
Rockton
Roscoe
South Beloit
Winnebago County